Gündem Haberleri

  Ölümü çok üzdü

  Hürriyet Haber
  14.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konya’nın Selçuklu İlçesi Aydınlıkevler Mahallesi’nde kızıyla birlikte yaşayan İstiklal Gazisi 106 yaşındaki Veysel Turan, Çorumlu gazi Ömer Küyük’ün ölümüne üzüldü.

  Balkan, Dumlupınar ve Sakarya Savaşları’nda mücadele veren Küyük’ün ölümünü kızıyla birlikte radyo dinlerken öğrenen Gazi Veysel Turan’ın çok hüzünlendiği bildirildi. Kızı Semiha Turan, "Babamın gözleri net görmediği için televizyon izleyemiyor. Her gün radyodan haberleri dinliyor. Kulakları ağır duyduğu için yüksek sesle radyoyu dinlerken Gazi Ömer Küyük’ün ölümünü duyduk. Babam bu habere çok üzüldü. Haberi aldığından bu yana, hiç görmediğimiz kadar hüzünlü" dedi.

  BELİNİ İNCİTTİ

  Eskişehir’in Hayriye Mahallesi’nde oturan 6 çocuk, 36 torun sahibi 112 yaşındaki diğer gazi Yakup Satar da Ömer Küyük’ün ölümüne çok üzüldü. Kızı Zekiye Satar, babasının belini incittiği için röntgen çekimi için hastaneye gitmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Ancak babam bunu kabul etmiyor, ’hastaneye gidersem beni yoğun bakım servisine yatırırlar. O zaman kimse yanıma gelemez’ diyor."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı