Gündem Haberleri

  Ölümü büyük ihmali ortaya çıkardı

  Hürriyet Haber
  24.07.2012 - 12:27 | Son Güncelleme:

  İngiltere’de 2009 yılında, kalça ameliyatı olduktan sonra henüz 22 yaşındayken susuzluktan ölen Kane Gorny, bu nedenle ölen yüzlerce hastadan sadece birisi.

  Kane’e, su içmek istediğini defalarca söylemesine ve dehidrasyon semptomları göstermesine rağmen, su verilmeyince, ameliyattan sonra üç hafta sonra yaşamını yitirdi. St George hastanesinde yatan Kane son saatlerinde kendi cep telefonuyla 999’u aramış ve genç adamın hemşirelere “Su verebilir misiniz?” diye bağırışları kayda alınmıştı. Ölümünden sonra, Kane’in vücudunda su tutmasını engelleyen bir çeşit diyabeti olduğu anlaşıldı. Dehidrasyon, hasta ölümlerinde önemli bir neden. Ulusal İstatistik Bürosu’nun verilerine göre, İngiltere’de 2009’da hastanede yatmakta olan 816 kişinin ölüm nedeni dehidrasyona dayanıyor.


  2009 yılında St. George Hastanesi'nde ilgisizlik sonucu, susuzluktan hayatını kaybeden Kane'in durumu büyük tepki çekti. Birçok hasta benzer bir durum yaşadığını, hemşirelerin en fazla bir yudum su içirdiğini ve ancak gelen ziyaretçilerden yardım isteyebildiklerini anlattı.

   

  İngiltere'de bu olaylar üzerine bir internet sitesi kurularak yerinden kalkamayan hastaların kendi başlarına su içmesine yardımcı olacak ekipmanların satışı yapılmaya başlandı.

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı