Gündem Haberleri

  Ölümle karşı karşıya getiren 3 ihmal

  Mustafa KÜÇÜK-Ömer ERDEM/İSTANBUL
  21.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sultan Center’daki Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi’nde biri ağır iki çocuğun yaralanmasına neden olan alçı panel kırılmasının ardından üç ihmal çıktı. Kulis ile sahneyi bağlayan asma çelik konstrüksiyonla duvar arasındaki 40 santimlik boşluğun üzeri estetik kaygılar nedeniyle alçıpanla kaplandı.

  Buraya basılmasını engellemek için duvar kenarına korkuluk çekildi. Ama korkuluğun boşlukları çocukları durdurmaya yetecek kadar dar değildi. Sahne ile tadilattaki kulisi ayıran kapı kilitlenmemişti. Cumartesi gecesi saat 20.30 sıralarında, Deniz Nur Aktaş (5) ile Gökhan Durak, (6) anneleriyle birlikte, kültür merkezindeki kına gecesine geldiler. İki çocuk oyun oynarken, kulise giden koridorun kapısını açtılar. Korkulukların üzerinden, alçı panel kaplı bölüme geçtiler. Burada zıplarken, panel kırıldı ve 20 metreden düştüler. /images/100/0x0/55ea2d55f018fbb8f86fccd1

  Sorumlularla hesaplaşacağım

  Annesinin, bebek sahibi olabilmek için altı yıl tedavi gördüğü Deniz Nur Aktaş şimdi komada yaşam mücadelesi veriyor. Beyninde çökme ve ödem oluşan küçük kızın, burun kemiği kırık, karaciğerinde yırtık var. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören Deniz Nur’un babası, taksi şoförü Engin Aktaş, "O bizim uğurumuzdu. Yaşaması her şeyden önemli. Sorumlularla daha sonra da hesaplaşırım. Ancak sigortam bile olmadığı için tedavi masraflarını nasıl karşılayacağımı kara kara düşünüyorum" dedi.

  Anne: Asla cezasız kalmamalı

  Kalça kemiği kırılan ve hastanede tedavisi süren Gökhan’ın annesi Hediye Durak, belediyenin ihmalinin neredeyse iki çocuğun ölümüne neden olacağını belirterek şöyle dedi: "Sorumlular hesap vermeli. Böyle bir ihmal asla cezasız kalmamalı."

  Başkana göre aileler suçlu /images/100/0x0/55ea2d55f018fbb8f86fccd3

  Çocuklarına sahip çıkmamışlar

  BELEDİYENİN kültür merkezini bir tanıdığın ricası üzerine kına gecesi için 2 saatliğine açtırdığını söyleyen Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, "Çocukların düştüğü yer tiyatrocuların dinlenme odasından sahneye geçtikleri koridorda. Koridor ile duvar arasındaki bölüm korkuluklarla kapatılmış. Aile çocuklarına sahip çıkmamış, nerede olduklarından bile haberleri yok. Çocuklar hem kapalı bölüme girmişler, hem de korkulukların üstünden zıplayıp geçmişler. Burada tek suçlu ailedir" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı