GeriGündem Ölümle eşek şakası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölümle eşek şakası

Gümüşhane’de "şaka" olsun diye çiçekçi, 41 yaşındaki Uğur Yağlıdere için sosyal paylaşım sitesi Facebook’a şaka için ölüm ilanı konuldu. Bunu okuyanlar, tanıdıklarına iletti. Kısa sürede çok sayıda arkadaşı ve yakını kente koştu.

Gümüşhane’de işyeri bulunan 35 yaşındaki Abdulkadir Kiraz, 18 Şubat cuma günü kendi profilinde, şaka amacıyla, "Elif Çiçekçilik sahibi Uğur Yağlıdere vefat etti. Cenazesi yarın öğlen Kemaliye Camii’nde kılınacak" mesajına yer verdi. Facebook’tan mesajı okuyanlar ortak arkadaşlarını arayarak bu bilgiyi iletti. Uğur Yağlıdere’nin sevenleri büyük üzüntü yaşadı. Bu sırada cep telefonu sessiz konumda olan çiçekçi Yağlıdere ise, arandığının farkına bile varmadı. Cenaze törenine katılmak için Gümüşhane’ye gelen çevredeki yakınları ve arkadaşları yazının şaka olduğunu öğrenince şaşırdı.

Yaptığı şakanın bu kadar büyütüleceğini tahmin etmediğini söyleyen Abdulkadir Kiraz, şöyle dedi:

"Biz sürekli birbirimize şaka yaparız. Büroda otururken can sıkıntısından Facebook’a böyle bir duyuru yazdık. Olayın böyle bir boyuta geleceğini bilemedik. Ölüm ilanından sonra cenaze için gelenler bile oldu. Yanıma gelenlere, ’Ölüm ilanını gördüğünüzde Uğur’u niye aramadınız?’ diye sordum. ’Ölmüş adamın telefonu kapalıdır’ diyenler oldu. Geçeği anlattık, güldük. O gece saat 03.00’e kadar telefonum hiç susmadı."

Facebook’ta öldüğü ve cenazesinin kaldırılacağı yazılan çiçekçi Uğur Yağlıdere ise, bunu okuyan akrabalarının cep telefonu aradıkları halde "sessiz" konumunda olduğu için aramaları fark etmediğini anlattı. Yağlıdere, "Yattım uyudum. Sabah telefonumda birçok cevapsız çağrı olduğunu gördüm. Ne olduğunu çözemedim. Abdulkadir’den yaptığı şakayı öğrenince gerçeği ulaşabildiğim herkese söyledim. Trabzon’dan buraya gelen arkadaşlarım oldu. Bu olaydan sonra insanlardan özür de diledik. Şaka ne boyutlara gelmiş" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle