Gündem Haberleri

  Ölüme hiç bu kadar yaklaşmadınız

  Hürriyet Haber
  21.08.2009 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Sinemada son dönemin en çok izlenen serilerinden biri olan Son Durak'ta macera sürüyor. Bu kez sürpriz filmde 3D teknolojisinin kullanılması. İşte filmin nefes kesen fragmanı.

  İŞTE FİLMİN FRAGMANI

  Filmin yönetmeni David R. Ellis bu kez  bir ışık yılı ilerideki yüksek gözünürlüklü 3 boyut teknolojisi sinemaseverlere yepyeni bir bakış açısı ve alan derinliği sunarak onları bambaşka bir boyuta taşıyor.

  Final Destination 2/Son Durak 2'yi de yönetmiş olan Ellis için seriye geri dönmenin cazip yönlerinden biri izleyicilere daha interaktif bir deneyim sunacak olmaktı. Bu konuda şunları söylüyor: “3 boyut gerçek bir cazibe unsuruydu. Filmin bu teknolojiyi kullanmak için mükemmel olacağını biliyordum ve bu yeni teknolojiyi kullanmayı gerçekten çok istedim. 3 boyutlu teknik hakkında bol bol araştırma yaptım. Fusion’ın 3 boyutlu sisteminin arkasında Vince Pace ile James Cameron’ın olduğunu duyduğumda aradığım şeyi bulduğumu anladım”.

  3 boyutlu çekimler Ölüm’ün izleyicilere neredeyse gerçek gibi ulaşmasını sağlarken “Final Destination 4/Son Durak 4” de içerik olarak bazı insanların nasıl ve ne zaman öleceklerine dair korkularıyla oynuyor.

  Yönetmen David R. Ellis film hakkında son noktayı şöyle koyuyor: “Bazen seyirciyi yanlış yönlendiriyoruz. Bunlar filmlerimizin eğlence ve heyecanını daha da arttırıyor. Serinin meraklılarının sevdiği şeyler işte bu sürpriz öğeler; ve serinin bu kadar tutmasının nedenlerinden biri de bu”.


  Başrollerini Krista Allen, Nick Zano, Mykelti Williamson, Shantel VanSanten, Bobby Campo'nun paylaştığı filmin konusu şöyle:

  Nick ve arkadaşları haftasonunda araba yarışı izlemeye giderler. Bu sırada Nick yarışın yapıldığı stadyumda çok büyük bir kaza meydana geldiğini, insanların öldüğünü ve stadyumun izleyicilerin üzerine yıkıldığını görür.

  Nick bu gördüklerinin birazdan yaşayacakları bir felaket olduğunu farkederek,
  12 kişiyi kendisi ile birlikte stadyumdan çıkmaya ikna eder ve böylece kazadan kurtulmuş olurlar.

  Ama ölüm yarım kalan işini bitirmek için geri döner. Stadyum kazasından kurtulanları çok daha korkunç kazalar beklemektedir.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı