Gündem Haberleri

  Ölüme atlama nedeni dansöze takılan para

  Ömer ERDEM/ANTALYA, (DHA)
  08.01.2012 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Antalya’da, yaşadıkları tartışmanın ardından peşpeşe atladıkları denizde kaybolan Deniz ve Sabit Dumlupınar çiftini arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı. Dumlupınar çiftinin, olay öncesi yemek yiyip eğlendikleri restoranda Sabit Dumlupınar’ın ’dansöze para takması’ nedeniyle tartıştığı ortaya çıktı.

  İstanbul’da oturan ve Antalya’da yazlıkları bulunan 45 yaşındaki Deniz Dumlupınar ve inşaat mühendisi eşi 46 yaşındaki Sabit Dumlupınar, yılbaşı gecesi Afyonkarahisar’daki otelde tanıştıkları çiftle, geçen cuma gecesi Konyaaltı’ndaki Akdeniz Bulvarı üzerinde bulunan bir restoranda akşam yemeğinde bir araya geldi. Alkol alan iki aile, daha sonra Konyaaltı Sahili kenarında bulunan 7 nolu plaj kafeteryasında eğlenceye devam etti.

  ÖLÜME ATLAMA NEDENİ DANSÖZE TAKILAN PARA / WEB TV

  Bir süre sonra Dumlupınar çifti arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce sinirlenip denize atlamak isteyen Sabit Dumlupınar’ı güvenlik görevlisi güçlükle engelledi. Eşine sinirlenen Deniz Dumlupınar, fırtına nedeniyle oluşan dalgalar arasında denize atladı. Eşinin dalgalarda kaybolduğunu gören Sabit Dumlupınar da güvenlik görevlisinin elinden kurtularak denize atladı. Çift, kısa sürede dalgalı denizde gözden kayboldu. Bir güvenlik görevlisi ile garson, çiftin ardından denize girerek kurtarmak istedi. Ancak dev dalgalarla onlar da sürüklenmeye başlayınca kendilerini güçlükle karaya atabildi.

  ORYANTALE PARA TAKMASI SORUN OLDU

  Afyonkarahisar’da yılbaşı eğlencesinde Dumlupınar çiftiyle tanışan ve onların davetiyle Antalya’ya gelen ve olay gecesi birlikte yemeğe çıkıp eğlenen diğer çift, polisteki ifadelerinde ilginç bir detayı dile getirdi.

  Afyonkarahisarlı çift, olay öncesinde yemek yedikleri restoranda eğlence sırasında Sabit Dumlupınar’ın dans eden oryantale 100 lira takmasının eşiyle aralarında tartışmaya neden olduğunu, uzun süre bu tartışmanın sürdüğünü kaydetti.

  Kimlikleri açıklanmayan Afyonkarahisarlı çift, daha sonra geldikleri plaj kafeteryasında Deniz Dumlupınar’ın dalgalı denize girdiğini, arkasından giden Sabit Dumlupınar’ın tüm ısrarına rağmen eşini geri döndüremediğini, sonrasında ise ikilinin azgın dalgalar arasında kaybolduğunu aktardı.

  ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Sahil Güvenlik görevlileri, Dumlupınar çiftinin kaybolduğu bölgede arama çalışmalarına bugün de devam etti. Fırtınanın düne göre azaldığı, ancak botla gözlem yapmak için yeterli olmadığını söyleyen yetkililer, sahilden tarama yaparak çalışmalara devam ediyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı