GeriGündem Ölüm zili çaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölüm zili çaldı

Mavi Tren, hemzemin geçitte öğrencileri okula götüren minibüsü ezdi. Ölen 7 kişinin arasında servis şoförünün oğlu da var.

ANKARA’nın Polatlı İlçesi’ne bağlı Temelli Beldesi’nin Ücret ve Yenihisar köylerinden belde merkezindeki çok programlı liseye devam eden öğrencileri ölüm, dün sabah okul yolunda yakaladı. Öğrencileri taşıyan İzzet Güler (43) yönetimindeki 06 AD 3306 plakalı servis minibüsüne, okula 10 metre mesafedeki kontrolsüz hemzemin geçitten geçerken İzmir-Ankara seferini yapmakta olan makinistler Şıho Kırgül ile Adem Kaplan yönetimindeki Mavi Tren çarptı. Trenin sol arka tarafından çarptığı servis minibüsü hurda haline gelirken, Mavi Tren yaklaşık 150 metre sonra durabildi. Kazada 7 öğrenci öldü, 7’si öğrenci 8 kişi yaralandı.

Kızlar kurtuldu

Saat 08.25’te meydana gelen kazada, minibüsün arkasında beraber oturan erkek öğrenciler öldü. Minibüs sürücüsünün oğlu Mehmet Güler ile Hüsamettin Koç, Yalçın Koç, Ahmet Serim, Hüseyin Uçar, Lokman Demirel ve İbrahim Aktaş hayatlarını kaybettiler. Diğer koltuklarda oturan yine minibüs sürücüsünün yeğeni Halime Güler ile Emine Yazıcı, Mesudiye Yiğiter, Menekşe Uçar, Dilek Demir, Emel Arıkan, Gülümser Bilici ve servis sürücüsü İzzet Güler de yaralandılar. Güler’in hayati tehlikesi bulunduğu açıklandı. İfadeleri alınan makinistler serbest bırakıldılar.

5 yıldır bekliyorlar

Bariyer ve sinyalizasyon bulunmayan aynı hemzemin geçitte daha önce de ölümlü trafik kazaları meydana gelmişti. Temelli Belediye Başkanı Alaaddin Türkoğlu, hemzemin geçitte bariyer ve sinyalizasyon sistemi kurulması için TCDD Genel Müdürülüğü’ne 1999’da müracaat ettiklerini söyleyerek ‘Ancak bize Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi’ni beklememiz gerektiği yanıtını verdiler. Hálá bekliyoruz’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle