Gündem Haberleri

  Ölüm teğet geçti

  Adem HALAT / ERDEK(Balıkesir), (DHA)
  12.08.2012 - 20:24 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’in Erdek İlçesi’ne bağlı Ocaklar Beldesi’ni de etkileyen şiddetli fırtına yüzünden 10 sandal ve küçük balıkçı teknesi battı.

  TÜRKİYE'DEN FIRTINA GÖRÜNTÜLERİ / FOTOGALERİ

  Fırtına nedeniyle Erdek’deki Off-Shore yarışlarının bugünkü bölüm iptal edildi. Marmara Adası’nda da kayığını kurtarmak isteyen 56 yaşındaki Çetin Gürsoy, boğulma tehlikesi geçirdi. Kayığı batan Gürsoy vatandaşların attığı halata tutunarak kıyıya çıkarıldı.

  Erdek’in Ocaklar beldesinde saat 14.00 sıralarında bastıran şiddetli lodos ve yağmur, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Fırtınanın ani çıkması nedeniyle sandallarını sahile çekemeyen tekne sahipleri kıyıya koştu. Ancak gösterilen çabaya rağmen 10 sandal ve küçük balıkçı teknesi battı. Şiddetli fırtınanın etkisiyle dalgalar bazı sandalları gezinti yoluna fırlattı.

  KAYIĞINI KURTARMAK İSTERKEN BOĞULACAKTI

  Bu arada, Erdek’te yapılan Off-Shore yarışları da fırtına nedeniyle iptal edildi.

  Öte yandan, Marmara Adası’nda da Çetin Gürsoy, fırtına nedeniyle batmakta olan kayığını kurtarmak için Kısmet Köprüsü’nden denize atladı. Ancak dalgaların etkisiyle kayık alabora olurken, Güngör boğulma tehlikesi geçirdi. Kıyıda bulunan vatandaşlar halat atarak Gürsoy’u kıyıya çekmeyi başardı.

  Ölüm teğet geçti

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı