Gündem Haberleri

  Ölüm makinesini biz kullanmadık

  Yaşar ANTER Nilüfer KANDIRMIŞ/DHA
  28.01.2015 - 01:28 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da lunaparktaki araçtan düşerek can veren küçük Kerem’le ilgili davada sürpriz gelişme: Poliste suçu üstlenen iki temizlik görevlisi, savcılıkta “İşten atılmakla tehdit edildik” diyerek başkasını suçladılar.

  BODRUM’da tatil yaparken gittikleri lunaparkta, emniyet kemerinin açılması sonucu bindiği ‘Adrenalin Max’ adlı eğlence aracından düşerek can veren Kerem Kutlu davasında beklenmedik bir gelişme oldu.Polisteki ifadelerinde, küçük çocuğun ölümüne neden olan aracı kendilerinin kullandığını söyleyen temizlik görevlileri Halit Alagöz (22) ile Özgür Gül (22), savcılığa giderek ifade değiştirdi. İşten atılmakla tehdit edildikleri için suçu üstlendiklerini ileri süren işçiler, makineyi sigortasız çalıştırılan M.D.’nin (21) kullandığını söyledi. Ortaya çıkan görüntülerde de makineyi 2 işçinin kullanmadığı anlaşıldı.

  Ölüm makinesini biz kullanmadık

  ‘SUÇLU’ SIR OLDU

  Olaydan bir ay sonra işten atıldığı öne sürülen M.D.’nin ise ortadan kaybolduğu, bugüne kadar ifadesi alınmayan şüpheli için savcılığın yakalama kararı çıkardığı öğrenildi. Öte yandan lunaparkın sahibi Celil Levent Altun’un da, geçen 10 Aralık’ta Ankara Barosu’ndan iki avukatla Bodrum’a gelerek Savcı Gökalp Poyraz’a ifade verdiği belirtildi.

  ‘MÜHÜRLÜ’ PATRON


  Ölüm makinesini biz kullanmadık

  Kutlu ailesinin avukatı İbrahim Sapan, “Birinci derece suçlu” dediği lunapark sahibi Altun hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek şu iddiada bulundu: “Bu kişinin Ankara’da işlettiği lunaparkın mühürlendiğini öğrendik. Her daim lunaparkta bulunması gereken sorumlu işletme müdürü olay günü lunaparkta değilmiş.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı