GeriGündem Ölüm Çeçenistan'da buldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölüm Çeçenistan'da buldu

Ölüm Çeçenistan'da buldu
refid:12159107 ilişkili resim dosyası

ÇEÇENİSTAN'ın Grozni kentinde dün meydana gelen patlamada makina mühendisi 32 yaşındaki Taner Tunca'nın ölüm haberi Bursa'daki baba ocağına ateş gibi düştü.

Tunca’nın kız kardeşi Tülay Kavalcı, ağabeyinin ölüm haberini, anne ve babasını muayene ettirmek bahanesiyle götürdüğü Muradiye Devlet Hastanesi'nde doktorlar aracılığıyla söyletti.

Bursa’nın Osmangazi İlçesi’ne bağlı Elmasbahçeler Mahallesi’nde oturan Aysel-Hüseyin Tunca çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan Taner Tunca, Çeçenisten'da iş bulmanın mutluluğunu ailesiyle birlikte yaşadı. Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği’ni bitiren Taner Tunca çeşitli doğalgaz şirketlerinde çalıştıktan sonra merkezi Ankara’da bulunan özel bir şirket tarafından Çeçenistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatında çalışmak üzere 48 gün önce Çeçenistan’ın Başkenti Grozni’ye gitti.

Tunca, Grozni’de dün yaşanan intihar saldırısı sonucu şarapnel parçalarının vücuda isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi. Aynı olayda Taner Tunca’nın soyadı öğrenilemeyen Hamdi adındaki arkadaşı ise yaralandı. Olay, Bursa’da yaşayan Tunca ailesine talihsiz mühendisin yaralanan Türk arkadaşının akrabalarının cep telefonu ile arayıp haber vermesi sonucu öğrenildi.

ACI HABERİ ANNESİNE VE BABASINA HASTANEDE DOKTORA SÖYLETTİ

Talihsiz Mühendisin kız kardeşi Tülay Kavalcı, acı haberi anne ve babasına söylemeye cesaret edemeyince çareyi, kendilerini muayene ettirmek bahanesiyle getirdiği Muradiye Devlet Hastanesi’nde rica ettiği doktorlara söyletti. Kulaklarına inanamayan anne ve babaya, sakinleşmesi için iğne vuruldu.

Oğluyla dün saat 14.00’te telefonla görüştüğünü söyleyen Hüseyin Tunca, “Taner önceden Ukrayna’da bir şirkette çalışıyordu. Koşulları iyi olmadığı için buradan ayrılıp Çeçenistan’daki inşaat firmasında şantiye şefi olarak görev aldı. Dün kendisiyle telefonla konuştum. Durumu çok iyiydi. Sorununu bulunmadığını söyledi. Arkadaşları tarafından çok sevildiğini söyledi. Daha sonra öğrendiğim ki, bir canlı bombanın neden olduğu patlama sonucu etrafa saçılan şarapnel parçaları 80-100 metre uzakta bulunan oğluma isabet edip öldürüyor, arkadaşını ise yaralıyor. Cenazesinin ne zaman teslim edileceğini bilmiyoruz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle