Gündem Haberleri

  Ölü yunusa şaşırtan inceleme

  A.A
  17.10.2008 - 22:06 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesine bağlı Kadıkalesi köyü yakınlarında üzerine akaryakıt dökülerek öldürüldüğü iddia edilen Yunus üzerinde bugün inceleme yapıldı.

  Vali Ahmet Altıparmak’ın talimatı ile olay yerine giden Bodrum Tarım İlçe Müdürlüğü yetkililerinden bir memur yunusun bulunduğu kayalıklara çıkarak fotoğrafını çekti. Balığın başında yaklaşık 5 dakika kalan kadın görevli, “Yunus öleli yaklaşık iki hafta olmuş, ancak üzerindeki yanıklar ateş yanığı değil güneş yanığı olabilir” dedi. Memur balık üzerinden numune almadan zodiak bota binerek bölgeden ayrıldı.

  Muğla Valisi Ahmet Altıparmak akşam saatlerinde Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada “İlk tespitlere göre, balık bir geminin pervanesine çarpması sonucu ölmüş. Uzun süre, denizde yüzeyde kaldığı için güneşin etkisiyle o hale gelmiş.

  Balığın yakılması iddiaları akıl, mantık ve gerçek dışı” dedi, Yunusun inceleme için Bodrum'a getirildiğini söyledi.
  Ancak Tarım İlçe Müdürlüğü yetkilisinin inceleme yapıp ayrılmasına kadar bugün balığın bulunduğu bölgede olan, hava karardıktan sonra ayrılan DHA muhabirinin bunu hatırlatması üzerine Vali Altıparmak, “Yetkililer balığın bulunduğu yerden alındığını ve ölüm nedeninin yanma değil bir teknenin pervanesine takılmadan dolayı gerçekleştiğini söylediler, ancak balığın alınmadığını sizden öğrendim, doğru bilgilerin verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yunus ölüm nedeni gerçek olarak saptanana kadar araştırmaya devam edeceğiz” dedi.

  Bu arada yunusun yakılarak öldüğünün duyulması üzerine birçok yerli turistin ve bölge halkının teknelerle balığın bulunduğu yere giderek yunusu görmeye çalıştığı görüldü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı