Gündem Haberleri

  Ölü numarası ile kurtuldum

  Hürriyet Haber
  21.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kızını görmeye gelen Hasan Akkuş, eski eşi Elif Öztürk ile kayınvalidesi ve baldızı Gülşah'ı kurşun yağmuruna tuttu. Gülşah ölü numarası yaparak hayatta kaldı.

  Mahallede güzelliği parmakla gösterilirdi Elif Öztürk'ün. Hasan Akkuş da, hem yakışıklı çocuktu, hem de şık giyinirdi. Herkes onu, kabadayı Sedat Peker'in şoförü ve koruması olarak bilirdi.

  Kader, 7 yıl önce, Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi'nin yakışıklı genci ile güzel kızını biraraya getirdi. Çaykur Fabrikası'ndan emekli olan Metin Öztürk ve eşi Emine Öztürk, kızlarının, şaibeli işler çeviren biriyle evlenmesini istemiyorlardı.

  Bir gün evden kaçtı Elif. Sonra evi telefonla aradı, ‘‘Sevdiğim adamla birlikteyim. Evlenmemize izin vermezseniz ölürüm’’ dedi. Çaresiz razı oldu bu evliliğe Elif Öztürk'ün ailesi. Hemen düğün dernek kuruldu, nikah kıyıldı. Çok geçmeden sihir bozuldu, sorunlar başladı, mahallenin yakışıklısıyla güzel kızının evliliklerinde. Parasal sorunlar, ciddi tartışmalara neden oluyordu.

  KUMRU DA KURTARAMADI

  Evliliğin ikinci yılında bir kızları oldu, adını Kumru koydular. Kumru, yuvayı kurtarır gibi oldu ama yine de sorunlar hızla üst üste birikiyor, önü alınmaz boyutlara ulaşıyordu. Evlilikte beşinci yıl dolmuş, Kumru da üç yaşına basmıştı. Son çare oldu ayrılık.

  Kumru'nun velayeti ise anneye verildi. Kızını alarak baba evine dönen Elif Öztürk, bir muhasebe bürosunda çalışmaya başladı. Hasan Akkuş, mahkeme kararıyla sık sık gelip kızı Kumru'yu görüyordu. Ancak yaşam tarzını beğenmeyen Öztürk Ailesi, Hasan’ın evlerine gelmesinden rahatsız olmaya başlamışlardı.

  Öztürk'lerin evine geçen Ramazan Bayramı öncesi arife gününde gelen Hasan Akkuş, kızı Kumru'yu bayramda evine götürmek istediğini söyleyince tartışma çıktı. Elif Öztürk ve annesi Emine Öztürk, buna karşı çıktılar.

  CEHENNEME ÇEVİRDİ

  Çok sinirlenmişti Hasan Akkuş. Belindekii silahı çekti, kızı Kumru'nun gözleri önünde, eski eşi Elif ile annesini kurşun yağmuruna tuttu. Bu sırada banyoda bulunan Gülşah, silah seslerini duyunca oturma odasına çıktığında gördüğü manzara karşısında dehşete kapıldı. Gülşah, kaçmak istedi ama olmadı. Omuzuna isabet eden iki kurşun, onu da yere serdi. Hasan Akkuş, kızı Kumru ile birlikte evden ayrılmadan önce, kurbanların öldüğünden emin olmak için, üçünü de teker teker ayağı ile dürttü.

  Gülşah ölmemişti ama ablasının eski kocası Hasan Akkuş'un son derece ciddi olduğunu görmüştü. En ufak bir yaşam belirtisi, kafasına yiyeceği üçüncü bir kurşun demekti. Yaptığı 'ölü numarası' sayesinde hayatta kalmayı başardı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı