Gündem Haberleri

  Oltasına köpek balığı takıldı

  A.A
  17.05.2010 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Trabzon'un Of ilçesinde, sandalıyla mezgit avına çıkan ziraat mühendisinin oltasına 1.5 metrelik camgöz cinsi köpek balığı takıldı. Mühendisin, su yüzeyine kadar çektiği köpek balığı, son anda misinayı kopararak kurtulmayı başardı.

  Of Ziraat Odası Genel Sekreter Vekili ziraat mühendisi Hakan Ulusoy, mezgit avı için sabah saatlerinde sandalıyla Of'taki balıkçı barınağından denize açıldı. Bu sırada bir yunus sürüsü de tekneye eşlik etti. Zaman zaman tekneyle yarıştıkları gözlenen yunuslar, bir süre sonra gözden kayboldu.

  Yaklaşık 1 mil açıkta avlanmaya başlayan Ulusoy, kısa sürede 2 kilogram mezgit yakaladı. Ulusoy, bir ara aşırı hareketlenen ve ağırlaşan oltasına 1.5 metre uzunluğunda camgöz cinsi köpek balığı takıldığını fark etti. Ulusoy'un heyecanla su yüzeyine kadar çekmeyi başardığı köpek balığı, tekneye alma aşamasında çırpınınca misinayı kopararak derin sularda gözden kayboldu.

  Hakan Ulusoy, olayı anlatırken, “Balık, oltadaki mezgitlere saldırmış. Misinadaki 20 kancanın 18'ini balıklarla birlikte yutmuş. Su yüzeyine kadar güçlükle çektiğim balık çırpınınca misinayı kopararak kaçtı. Oltada sadece 2 kanca ile kancalara takılı 2 mezgit kaldı” dedi.
  Ulusoy, bazen birden fazla köpek balığının oltaya takıldığını, bundan rahatsız olduklarını dile getirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı