GeriGündem Olmert'in başı büyük belada
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Olmert'in başı büyük belada

Olmert'in başı büyük belada
refid:19609347 ilişkili resim dosyası

Jerusalem Post'ta yer alan habere göre, İsrail eski Başbakanı Ehud Olmert'in başı, kimi çevrelerce ülke tarihinin en büyük yolsuzluk davalarından birisi olarak nitelendirilen 'Holyland' ile dertte.

Adalet Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Olmert, Tel Avivli savcılar tarafından, Kudüs Belediye Başkanı olduğu sıralarda Holyland inşaat projesine destek vermesi karşılığında rüşvet almakla suçluyor.

Güney Kudüs'teki projede yapılan yolsuzlukla ilgili suçlanan diğer isimler arasında, Kudüs'ün eski belediye başkanı Uri Lupolianski ve Olmert'in eski asistanı Shula Zaken de yer alıyor. 

İsrail Devlet Savcısı ve Adli Hukuk Müşaviri'nin aldığı karara göre Olmert, Zaken ve Lupolianski hakkında rüşvetten suç duyurusunda bulunulacak.

Ağustos 2010'da, polis, savcılara Olmert ve diğer birçok şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunma tavsiyesinde bulunmuştu.

Olmert, 2010 yılının Haziran ve Temmuz aylarında, bir milyon şekellik bir rüşveti kabul ettiği iddiası nedeniyle üç kez sorgulanmıştı.

Soruşturmalar sırasında Olmert'e, Holyland projesindeki rüşvet ve dolandırıcılık olaylarıyla ilişkisi olduğuna dair belgeler gösterilmiş, ancak Başbakan tüm suçlamaları reddetmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle