Gündem Haberleri

  'Olmayacak duaya amin demekle eşdeğer'

  Umut ERDEM/ANKARA
  10.05.2017 - 00:16 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefette yer alan isimlerin parti kurma söylemlerine ilişkin “Demokratik sonucu sindirim güçlükleri çekenlerin hayır iradesini siyasileştirip bir alanda toplama emelleri olmayacak duaya amin demekle eşdeğerdir” dedi. Bahçeli, MHP Grubu’nda dün özetle şunları söyledi:

  “Kendi gözlerindeki kirişi görmeden, başkalarının gözünde çöp arayanlar, şu feleğin işine bakın ki bugün birbirlerine düşmüşlerdir. Halkoylamasında ‘hayır’ tercihinde bulunan vatandaşlarımızı sanal bir siyasi kümeye dahil etme çabaları beyhude bir çırpınma, ucube bir gayretkeşliktir. İşte görüyorsunuz CHP kaosun dibindedir. Bugün oyun var diye sızlananlar, dün bize karşı oynanan oyunlarda figüranlık rolüne bürünmekten utanmamışlardı.

  SİYASİ MAĞLUPLAR
  MHP’nin varlığını kafeslemek için her yolu deneyen gafillere oksijen çadırı görevi gören CHP, sonunda kazdığı kuyuya düşmekten kurtulamamıştır. Yeni parti kurma konusunda mekik dokuyan, zemin yoklayan, maksatlı ziyaretlerle işbirliği kanalları açmaya yeltenenler hayal aleminden hâlâ çıkamayan siyasi mağluplardır. MHP, siyasetteki kıpırdanmaların, farklı beklenti ve ittifak arayışlarının macera olduğuna inanmaktadır.

  İDAMSA İDAM...
  İdam cezasının getirilmesi, hazırlanacak teklif veya tasarının TBMM’de görüşülüp kabul edilmesi hususunda MHP bütün gücüyle vardır. Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam, işte er meydanı, işte TBMM. Kavakta nar olmaz, kötülerde ar olmaz, Türk milletinin kesinlikle affı olmaz.

  (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesi) FETÖ ile mücadele kesintisiz sürdürülmelidir. Kimin yakını, kimin akrabası olursa olsun herhangi bir özellik tanınmamalıdır. Ancak Türkiye’de tıbba güvenmek gerekir. Böyle bir muvazaa varsa çok ayıp olur.

  Sayın Erdoğan, Putin ile YPG’yi konuştuklarını açıklamıştı. YPG’li hainlerin yanında manken gibi poz veren Rus askeri değildir, ABD askeri değildir de, peki kimdir bu üniformalı kokuşmuşlar? Güya ABD stratejik ortaktır. Güya Rusya’yla ilişkilerimiz düzelmektedir. Ancak bu ülkeler Türkiye’nin mahvına hizmet etmektedir. Kurulması planlanan Kürdistan için adeta son rötuşlar yapılmaktadır.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı