GeriGündem Olli Rehn bugün Türkiye'ye geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Olli Rehn bugün Türkiye'ye geliyor

Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, bu gece Ankara’ya gelecek.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında müzakerelerin resmen başlamasının ardından Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn’in, bu gece Ankara’ya geleceği bildirildi.

  

Rehn’in yarın da Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile buluşacağı ifade edildi.

  

Müzakerelere başlama kararının hemen ardından gerçekleşecek olan bu ziyaretle Olli Rehn’in, 20 Ekim’de başlayacak tarama süreci öncesinde yetkililerle görüşmelerde bulunacağı belirtiliyor.

 

AB TEMSİLCİSİ OTTE, ANKARA'YA GELİYOR

  

Bu arada AB Ortadoğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Marc Otte, temaslarda bulunmak üzere yarın Ankara'ya geliyor.

  

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Üzümcü ile istişarelerde bulunmak üzere Türkiye'ye gelecek olan Otte'nin Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül tarafından kabul edileceği de bildirildi.

  

Filistin Ekonomik, Sosyal Yardım Koordinatörü Vehbi Dinçerler ile de görüşecek olan Otte, Türk, İsrailli ve Filistinli işadamlarından oluşan Ankara Forumu'nun çalışmaları hakkında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından bilgilendirilecek.

 

ALMANYA BAŞBAKANI SCHRÖDER TÜRKİYE'Yİ ZİYARET EDECEK
  
Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, 12 Ekim Çarşamba günü Türkiye'yi ziyaret edecek.
  
Alman hükümet sözcüsü Bela Anda, bugün Berlin'de yaptığı açıklamada, Schröder'in, Türkiye ile AB üyelik müzakerelerine başlanması yönünde alınan karardan sonra mevcut gelişmeleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek amacıyla Türkiye'ye gideceğini söyledi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle