Gündem Haberleri

  Ölen Türk bombacı Yunanistan'ı karıştırdı

  Hürriyet Haber
  06.10.2011 - 10:18 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'ın Selanik kentindeki bir bodrum katında bir el bombasının patlaması sonucu Mehmet Ali Aydın isimli Türk vatandaşı parçalanarak öldü. Patlamada ölen kişinin PKK ya da DHKP-C üyesi olduğu ve Selanik'teki Türk hedeflerine karşı bir saldırı hazırlığı içinde olduğu iddia edildi.

  Selanik polisinden yapılan açıklamaya göre, patlamadan sonra evde yapılan aramada çok sayıda silah ve cephanelik ele geçirildi.

  Dairede bulunan silahlar arasında 64 mm’lik tanksavar mermisi, 1 Kalaşnikof, 1 manikali tüfek, 2 mayın bombası, 1 Scorpion otomatik silah, 60 mermi ve 9 el bombası da var.

  Bu kadar çok silahın ele geçirilmesi Selanik’te Türk hedeflerine karşı bir saldırı hazırlığı yapıldığı şüphelerini doğurdu. Yunan polisi Türk Başkonsolosluğu binası çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı.

  Atina polisi tarafından verilen ikamet izni ile Yunanistan’da yaşayan Mehmet Ali Aydın patlama sırasında dairede tek başına bulunuyordu. Yunan medyasına göre,

  Aydın, geçen temmuzda Selanik’te yakalanan DHKP-C üyesi 42 yaşındaki Gülaferit Ünsal ile arkadaştı. Almanya’nın yasadışı para toplamak ve silahlı eylemleri desteklemek suçlarından kırmızı bülten ile aradığı Ünsal tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı