Gündem Haberleri

  Ölen terörist Türk Hamamları’nı yazmış

  Hürriyet Haber
  28.04.2009 - 00:14 | Son Güncelleme:

  Operasyonda öldürülen Orhan Yılmazkaya, İstanbul’da Kabataş Lisesi ve İÜ Siyasal bilgiler Fakültesi’nin bitirdi. 1994 yılında gazeteciliğe başladı.

  İŞTE SİVİLLERİN VURULMA ANI FOTOĞRAFLARI

   

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

   

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO

  Çeşitli şirketlerin dergilerinde haber müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptı. PKK’ya yakınlığıyla bilinen Demokrasi Gazetesi’nde de çalıştı. Radyo Umut’ta çalışırken PKK’nın bildirisini canlı yayında okuyunca radyo bir yıl kapatıldı. Yılmazkaya’nın Çitlembik Yayınları’ndan çıkan "Aydınlık Kubbenin Altındaki Sıcaklık: Türk Hamamı" isimli kitabı, İstanbul’daki 57 tarihi hamamını anlatan bir rehber niteliğinde. Yılmazkaya’nın Çanakkale’nin Bayramiç İlçesinde dayısı Nuri Öztürk,"Anne babası Almanya’da çalışırken üniversiteye gidene kadar onunla biz ilgilendik ve okuttuk. Üniversiteyi kazanıp İstanbul’a gitti. Zaman zaman gelirdi. İki yıldır bizimle ve ailesiyle de görüşmüyordu" dedi.

  Telsizi ele geçirdi

  Pınar Apartmanı 1. katta 15 gün önce kiralanan hücre evde çıkan çatışmada şehit düşen Emniyet Amiri Semih Balaban’ın telsizini ele geçiren terörist, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile konuşmak istediğini anons etti. Terörist telsizden bir süre propaganda yaptı.

  12 gözaltı

  İstanbul’da Devrimci Karargah’a yönelik operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 12’yi buldu. Gözaltına alınanlar arasında Vatan Gazetesi’nin internet sitesi gazetevatan.com’un Yayın Yönetmeni Aylin Duruoğlu da var. Duruoğlu’nun operasyonda öldürülen örgüt lideri Orhan Yılmazkaya ile telefonla ve yüz yüze görüştüğü ileri sürülüyor. Operasyonda, Devrimci Karargah örgütü üyesi oldukları iddia edilen Özgür Dinçer, Süleyman Gürkan Anıl, Fatih Aydın, Abdüsselam Sultan, Muhammet Çetin, örgütün teorisyeni olduğu öne sürülen Mehmet Yeşiltepe, Ceren Sültaş, Aylin Duruoğlu, Sevim Öztürk, Ergin Öncü, Mustafa Aşula ve Melek Seven gözaltına alındı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı