Gündem Haberleri

  Ölen motosikletli gencin ağabeyi isyan etti

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  17.05.2011 - 11:42 | Son Güncelleme:

  ADANA’da 18 yaşındaki Selçuk Sayın, sevdalısı olduğu motosikletten düşüp öldü. Gencin ölüm haberini alıp olay yerine gelen arkadaşları gözyaşlarına boğulurken, ağabeyi Levent Sayın "Bir motor için değer miydi?" diye feryat etti.

  Gürselpaşa Mahallesi’nde oturan Selçuk Sayın, lise yıllarında tanıştığı motosiklete tutku derecesinde bağlandı. Arkadaşlarıyla motosiklet kulübü kuran Sayın, eczacı kalfası olarak çalıştığı işyerinden boş zamanlarında motosikletiyle zaman geçiriyordu. Pazartesi günü öğle saatlerinde işi olduğunu söyleyip izin alan Selçuk Sayın, arkadaşlarıyla Güney Kıyı Boyu Caddesi’nde motosikletle yarışa tutuştu. Arkadaşlarını geçmek için pistonunda değişiklik yapıp çekiş gücünü artırdığı motosikleti hızla süren Selçuk Sayın’ın, kontrolünü yitirdiği motosiklet devrildi. Motosikletle birlikte yerde sürüklenen genç, kaldırım kenarındaki aydınlatma direğine başını çarptı. Sayın’ın yaralandığını gören arkadaşları 112’ye haber verdi. Olay yerine gelen ambulanstaki sağlık ekiplerinin çabası Selçuk Sayın’ı kurtarmaya yetmedi.

  'BİR MOTOR İÇİN DEĞER MİYDİ?'

  Olay yerinde ölen gencin cesedi, Cumhuriyet Savcısı’nın gelmesi için bekletildi. Talihsiz kazayı haber alıp olay yerine gelen babası Duran Sayın gözyaşlarına boğuldu. Sosyal paylaşım sitesinde de grubu bulunan gencin arkadaşları da uzun süre cesedin başında gözyaşı döktü. Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından adli tıp kurumuna kaldırılan Selçuk Sayın’ın cesedinin tabuta yerleştirildiği sırada sessizlik yerini feryatlara bıraktı. Acıya dayanamayan ağabeyi Levent Sayın, "Bir motor için değer miydi?" diyerek kardeşinin cesedine sarılmak istedi. Acılı ağabey, araya giren vatandaşlar tarafından güçlükle sakinleştirildi.

  Selçuk Sayın’ın cesedinin otopsiye gönderilmesinin ardından, sevdalısı olduğu ve olay yerinde kalan motosikleti de arkadaşları tarafından evine götürüldü.

  MOTOSİKLETİ BİR AY ÖNCE ALMIŞ

  Adana Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı’nda otopsisi tamamlanan Selçuk Sayın’ın cenazesi Kabasakal Mezarlığı’nda öğle namazının ardından toprağa verildi. Ölen gencin tutkunu olduğu motosikleti alabilmek için babasını ikna etmek zorunda kaldığını belirten arkadaşları, "Eczanede kalfa olarak çalışıyordu. Haftalıklarını biriktirip motosiklet almak istediğini söyledi. Babası tehlikeli olduğunu düşünerek izin vermedi. Ama o uzun süre uğraşıp ikna etmeyi başardı. Bir ay önce almıştı. Kask da kullanmıyordu" açıklamasını yaptı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı