GeriGündem Ölen madencilerin ailelerine gıda yardımı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölen madencilerin ailelerine gıda yardımı

Ölen madencilerin ailelerine gıda yardımı
refid:13329208 ilişkili resim dosyası

Bursa’nın Mustafakemalpaşa İlçesi’ndeki maden ocağında 10 Aralık’ta meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren 15 madencinin yakınlarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından üzerinde içinde gıda maddeleri bulunan hediyeler gönderildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünisa Gül tarafından geçen cumartesi günü gönderilen paketler, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Murat Yılmaz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerince madenci yakınlarına evlerinde teslim edildi.

Görevliler ilk olarak grizu faciasında yaşamını yitiren Erol İkiz’in eşi Neslihan İkiz’in Lalaşahin Mahallesi Orhaneli Sokak’ta bulunan evine giderek yardım paketini teslim etti. Kucağında bir buçuk yaşındaki kızı Türkan İkiz ile birlikte paketi alan Neslihan İkiz, “Hiçbir şey evimin direği, yavrumun babası, eşimi geri getiremez. Yapılan yardım için Hayrünnisa Gül hanıma teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer 14 yardım paketi de madende hayatını kaybedenlerin köylerine gidilerek ailelere teslim edildi. Faciada ölen 3 madencinin yakınları Kütahya’nın Gediz İlçesi’nde, bir madencinin yakınları da Bartın’da bulunuyor.

Hayrünisa Gül’ün gönderdiği paketlerde un, pirinç, şeker, makarna gibi temel gıda maddelerin yanı sıra puding, meyva nektarı da yer alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle