Gündem Haberleri

  "Ölen kızıma tecavüz sonucu hamile kaldım"

  Hürriyet Planet
  12.01.2012 - 12:36 | Son Güncelleme:

  İki yaşındaki kızını öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada serbest bırakılması ABD’yi şoke eden Casey Anthony'nin, ölen kızına tecavüz sonucu hamile kaldığı ortaya çıktı.

  Anthony’nin psikologu tarafından tutulan ve CNN'de yayımlanan terapi notlarına göre, genç kadın 18 yaşındayken katıldığı bir partide ilaçla bayıltıldığını ve tecavüze uğradığını anlattı. Dr. Jeffrey Danziger, hastasının partide iki bira içtiğini ve bir tanesine ilaç atıldığına inandığını söyledi.

   

  Kamuoyunun ateş püskürdüğü ve idam cezası alması beklenen Anthony’nin dava sürecinde, psikiyatr William A. Weitz avukatlara yeminli ifade vermiş ama mahkemede tanık olarak yer almamıştı.

   

  Casey Anthony'nin kızı Caylee, 2008 yılında ormanlık alanda ölü bulunmuştu. Kızını öldürdüğüne kesin gözüyle bakılan 25 yaşındaki Anthony, iki yıl süren davada dört kez, yetkililere yalan söylemekle suçlanmış ancak Temmuz 2011'de delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

   

  Bugün Florida eyaletinde, açıklanmayan bir adreste yaşayan Anthony’nin psikoloğu tarafından tutulan terapi notları, Caylee’nin ölü bulunduğu Orange County’deki mahkemenin başkanı Belvin Perry’nin talimatıyla kamuya sunuldu.

   

  BABASININ KİM OLDUĞU BELLİ DEĞİL

  Anthony, 2011 yılında savcılara Caylee’nin babasının kim olduğunu bilmediğini söylemişti. Weitz, “Casey’e ilaç verilmiş. Tecavüze uğradığını fark etmediği gibi bu olayın hangi tarihte gerçekleştiğini de hatırlamıyor” demişti.

   

  Weitz, ifadesinde, Anthony’nin hamile kaldığını anladıktan sonra kürtaj yaptırmayı düşünmediğini, sorumlu bir anne olmak istediğini ve çocuğa babalık yapacak kimsenin bulunmadığını söyledi. /images/100/0x0/55eb4a52f018fbb8f8b7aef3

   

  Psikyatr, duruşmalarda zaman zaman gülmeye başlayan ve duygusuz yüz ifadesiyle dikkat çeken hastasının “ruhsal bozukluğu” bulunduğu belirtti.

   

  İDAMI BEKLERLEN KURTULDU

  Anthony, kızını öldürdüğü suçlamalarını reddetmiş, savunma avukatları da Caylee’nin havuza düşerek boğulduğunu öne sürmüştü. Anthony, babasının Caylee’nin cesedini havuzdan çıkardığını ve panikleyerek küçük kızın bedenini ormanlık alana götürdüğünü anlattı.

   

  Oysa Anthony’nin babası bu iddiaları reddetmişti. Tersine, genç kadının anne ve babası ifadelerinde, kızlarının otomobilinin garajından çürümüş cesedi andıran kokular geldiğini belirtmişti. Anthony, mahkemeye verdiği yalan ifadelerden birinde, kızının bebek bakıcısı tarafından kaçırıldığını söylemişti. Yalanlarına rağmen, genç kadın delil yetersizliğinden serbest kaldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı