Gündem Haberleri

  Öldürülen Alman turist için hapisten kaçtı iddiası

  Hürriyet Haber
  22.07.2009 - 10:28 | Son Güncelleme:

  İstiklal Caddesi’nde öldürülen İnşaat Mühendisi Gregor Kerkeling'in Almanya'da hapisten kaçtıktan sonra Türkiye'ye geldiği ve kendini işadamı olarak tanıttığı iddia edildi.

  Alman Savcılığı, dolandırıcılık suçlamasıyla iki yıldan fazla ceza alan Kelkering'in Jva Münster hapishanesinde birkaç hafta yattıktan sonra cezasını tamamlamadan hapisten kaçıp ortadan kaybolduğunu belirtti. Komşularından alınan bilgiye göre Almanya'da eşi ve iki çocuğu da olduğu öğrenilen Kerkeling'in Türkiye'de kendini işadamı olarak tanıttığı öne sürüldü.

  OLAY KASABASINDA ÜZÜNTÜ YARATTI

   İstanbul’da işlenen cinayet Almanya'daki Billerbeck kasabasında büyük üzüntü ile karşılanıyor. Az sayıda Türk'ün yaşadığı kasabada ve Kelkering'in 2008'de terkettiği evinin çevresinde dünden beri bir sessizlik hakim. Kasabada yaşayan Türkler yaşanan acı olaya çok üzülüyor. Geçen yıla kadar ölen Gregor Kerkeling'e döner sattığını belirten Ali Harman, bu olaydan sonra Türkiye'nin imajının büyük bir yara alacağını dile getirerek şunları söyledi: "Tabi ki insanı üzüyor böyle olaylar. Hele hele 50 cent için yapılan, daha doğrusu yapılmaması gereken bir şey. Biz burada yaşıyoruz, burası küçük bir şehir. Ölen kişinin kız arkadaşının bir Türk olması demektir ki bizim insanımızı, bizim ülkemizi sevdiği anlamına geliyor. Üzücü bir şey. Bugün dünyada halen 50 cent için insanlar öldürülüyorsa o zaman her an nerede ne olacağı belirsiz bir şey. Bende burada restoran işlettiğim için yüzde yüz gelip bunu bize soracaklar. Burada oturan aileleri arkadaşlarına ne söyleyeceğiz acaba."

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı