Gündem Haberleri

  Öldürmese de azmettirdi

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  28.06.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevgilisine kocasını öldürttüğü iddiasıyla yargılanan Hülya Polat’ın davasında savcı son sözünü söyledi ve azmettiricilikten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istedi. Sevgili ve iki suç ortağı için de cinayetten aynı ceza talep edildi.

  AYVALIK’ta tatil yaparken tanışıp sevgili olduğu Serkan Evran’a kocası Zeynel Polat’ı öldürttüğü iddia edilen Hülya Polat’ın yargılandığı dava karar aşamasına geldi. İki sevgili ile kuzen Tolga Aydemir’in 2 yıldır İstanbul 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davasının son duruşmasında görüşünü açıklayan savcı, Hülya Polat’ın eşinin öldürülmesine azmettirdiği gerekçesi ile ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını istedi. Polat’ın sevgilisi Serkan Evran ile Tolga Aydemir’in de Zeynel Polat’ı öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırılmasını talep etti. Son savunmasını yapan Hülya Polat, “Hiçbir şekilde hiçbir aşamada olaya müdahil olmadım. Kimseyi azmettirmedim. Serkan Evran ile arkadaşlık yaptığım için çok pişmanım. Beraatımı istiyorum” dedi. Hülya Polat’ın annesi, babası ve ablasının dinlenmesi için duruşmayı erteleyen mahkeme, tanıkların dinleneceği gün duruşma salonunda ve adliye koridorlarında yoğun güvenlik önlemi alınması için savcılığa yazı yazılmasına karar verdi.

  İddianame: Cinayet planı yaptılar

  Polat çifti 2010’da tatil için Ayvalık’a gitmiş, Hülya Polat burada Serkan Evran’la tanışmıştı. İddianameye göre, Hülya Polat’la Serkan Evran arkadaşlıklarını İstanbul’da da sürdürmüş, bir süre sonra Hülya Polat’la Serkan Evran cinayet planı yapmıştı. Serkan Evran, cinayet planını kuzeni Tolga Aydemir ile de paylaşmış, Aydemir ve Evran cinayeti bıçakla işlemeye karar vermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı