Gündem Haberleri

  Öldürmedi ama yardım etti

  Seyit ERÇİÇEK / İSTANBUL
  29.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Münevver Karabulut cinayeti davasında beraat eden ancak Yargıtay’ın “Ceza verilsin” dediği Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu yeniden yargılandığı davada yine ceza almadı.

  BAKIRKÖY 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Cem Garipoğlu’nun babası tutuksuz sanık Mehmet Nida Garipoğlu, Münevver Karabulut’un annesi Nagehan Karabulut ile tarafların avukatları katıldı. Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, Cem Garipoğlu’nun öldürme eylemini tek başına gerçekleştirmediğini savunarak, “Mehmet Nida Garipoğlu oğlu Cem’in adam öldürme suçuna iştirak etmiştir. Bu nedenle adam öldürmeye iştirak suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Cumhuriyet Savcısı İsmail Özmutlu ise Nida Garipoğlu’nun oğlunun kız arkadaşını öldürdüğü halde onu adalete teslim etmek yerine yakalanmaktan kurtulması için kendisine imkan sağladığını, bu suçtan mahkûmiyetine karar verilmesini ancak TCK’nın 283/3 maddesi uyarınca sanığın babası olması sebebiyle ceza verilmesine yer olmadığına hükmedilmesini istedi.

  Baba olduğu için

  Son sözü sorulan Nida Garipoğlu da “Takdiri mahkemenize bırakıyorum” dedi. Mahkeme heyeti Nida Garipoğlu’nun öldürme eylemine herhangi bir şekilde katıldığını gösterir kesin ve inandırıcı kanıt bulunmadığını ancak oğlu Cem Garipoğlu’nun kız arkadaşı olan Münevver Karabulut’u öldürdüğünü öğrendiği halde oğlunu yakalanmaktan kurtulması için kendisine imkan sağladığının anlaşıldığını belirtti. Nida Garipoğlu’nun “Suçluyu kayırma” suçunu oluşturduğunun sabit olduğuna karar veren mahkeme heyeti, bu suçun üst soy tarafından işlendiği sanık hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi. Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir kararı temyiz edeceklerini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı