Gündem Haberleri

  ‘Öldüreceğim’ dedi, öldürdü

  İSTANBUL
  08.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Arnavutköy ormanında, birlikte yaşadığı Zeynep Yılmaz’ı (31) 19 yerinden bıçaklandıktan sonra boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Necmettin Akan’ın davasına devam edildi.

  Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da taraf olduğu davanın duruşması için kadınlar yine Bakırköy Adalet Sarayı önündeydi.

  /images/100/0x0/55eab1f1f018fbb8f890ced8

  Tahliyesini istedi

  Sanık Akan, mahkeme heyetine 11 sayfalık bir dilekçe vererek tahliye isteminde bulundu. Duruşmada ifade veren, Zeynep Yılmaz’ın ablası Güllü Yılmaz, “Necmettin, cezaevindeki oğlunun kardeşimi öldüreceğini söylüyordu. Oysa kendisi cinayet planı yapıyormuş. Öldüreceğim diyordu, öldürdü” dedi.
  Kardeşinin Akan’ın tecavüzüne uğradığını, hamile kalan kardeşini tehdit edip her gün dövdüğünü iddia eden Güllü Yılmaz’ın ifadesine göre, Zeynep Yılmaz 2 Şubat 2006 ve 20 Mart 2011’de Akan’dan şikâyetçi olmuş, ancak korktuğu için şikayetleri geri almıştı. Akan’ın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

  Cinayeti itiraf etmişti

  Zeynep Yılmaz’ın cesedini, 26 Nisan 2011’de piknikçiler Arnavutköy’de bulmuştu. Ertesi gün polise başvuran Necmettin Akan, cinayeti itiraf etmişti. Polisteki ifadesinde, “8 yaşındaki çocuğumu göstermiyordu. Bu nedenle tartışıyorduk. Olay günü bunu konuşmak için buluştuk. Tartışma sırasında kendimi kaybettim” diyen Akan, tutuklanmıştı. Akan hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası isteniyor. Çiftin çocukları, Güllü Yılmaz’ın yanına verilmişti.
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı