GeriGündem Öldürdüğü çocuk kendi çocuğu çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öldürdüğü çocuk kendi çocuğu çıktı

Öldürdüğü çocuk kendi çocuğu çıktı
refid:4013673 ilişkili resim dosyası

Eskişehir'de aynı aileden 3 kişiyi tüfekle öldürdüğü iddia edilen ve ölen çocuğun biyolojik babası olduğu belirlenen kişi, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, tutuklu sanık Hüseyin Filiz (25) ile maktuller Yaşar (34) ve Şerife Türker'in (29) ablaları Ummuhan Kemaneci ve Emine Akçalı hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı'nın, zanlı Filiz'in öldürdüğü iddia edilen Türker ailesinden 4 yaşındaki Fatmanur Türker'in biyolojik babası olduğunu belgeleyen raporunu tekrar okuduktan sonra Filiz'e son sözünü sordu.

Filiz, savunmasında Eskişehir'de ikamet ederken 1999 yılında Uludere köyündeki evlerine sürekli oturmak için geri dönen Yaşar ve eşi Şerife Türker'in komşuları olduğunu, yaklaşık 6 yıl önce Şerife Türker ile bir defa kendi isteğiyle ilişkiye girdiğini söyledi.

Şerife Türker ile bir daha ilişkisi olmadığını iddia eden sanık Hüseyin Filiz, Yaşar Türker ile de bir defa köy çeşmesinde bir hırsızlık iddiası yüzünden tartıştıklarını, ancak daha sonra aralarında hiçbir olayın olmadığını savundu.

Yaşar ve Şerife Türker'in kızları Fatmanur Türker'in babasının kendisi olduğunu mahkemenin sunduğu rapordan öğrendiğini öne süren Filiz, cinayetlerle bir ilgisi bulunmadığını ve suçsuz olduğunu iddia etti.

Mahkeme heyeti, Hüseyin Filiz'i kasten 3 kişiyi öldürmek suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

OLAY

Merkeze bağlı Uludere köyünde yaşayan Yaşar Türker'e ait evde 24 Ekim 2004 tarihinde silah sesleri duyan komşular olay yerine gitmiş, evin kapısında Yaşar, eşi Şerife ve 4 yaşındaki çocuğu Fatmanur Türker'in cesediyle karşılaşmışlardı. Olay yerine giden jandarma, Yaşar, Şerife ve Fatmanur Türker'in tüfekle vurularak öldürüldüğünü belirlemişti.

Ceketinde barut izlerine rastlanan Türker ailesinin komşusu Hüseyin Filiz, 28 Aralık 2004'te tutuklanmıştı.

Daha sonra Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı, zanlı Filiz'in, öldürdüğü iddia edilen Fatmanur Türker'in biyolojik babası olduğunu belirlemişti.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle