Gündem Haberleri

  Öldü diyip ilaç verdiler

  Hürriyet Haber
  12.10.2011 - 16:57 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de yaşayan Naila ve Ahmed Zubair çifti ikinci çocukları için heyecanlı bir bekleyiç içine girmişken bir sabah kötü bir sürprizle karşılaştılar. 10 haftalık bebeklerinin başına gelmeyen kalmadı ancak o yine de inatla hayata tutunmayı başardı.

  Yoğun kanaması dolayısıyla acilen hastaneye giden 33 yaşındaki Naila Zubair'e 10 haftalık bebeğini kaybettiği söylendi. 1 saat önce bebeklerinin ultrasound görüntüsünü gördüklerini ve bu yüzden buna inanmadıklarını belirten çift yeniden ultrasound çekilmesini istedi.

  Doktorlar ise ultrasound çekmelerinin mümkün olmadığını söylemeleri üzerine genç kadın doktoların verdiği ilaçları alarak tedaviye başladı. Kanamasının durdurulmasını sağlayacak ve daha önemlisi rahmini temizleyecek bir ilaç içen genç kadın bir gece hastanede müşahade altında tutuldu.

  ERTESİ GÜN BEBEĞİN YAŞADIĞINI GÖRDÜLER

  Hastanede geçirdiği gecenin sabahında ise tekrar ultrasound çekilen genç kadının bebeğinin yaşadığı görüldü ve Zubair ile ilgilenen 4 doktorun da yanlış teşhis koyduğu ortaya çıktı.

  Bunun ardından büyük bir endişeye kapılan çift bebeklerini kaybetme korkusu yaşıyor. Doktorlar bebeğin düşük bir ihtimalle de olsa doğum kusurları olabileceği açıklamasında bulundu. Hastane yönetimi ise soruşturma başlattığını belirtti.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı