Gündem Haberleri

  ’Olamazsam gidiyorum’ üslubu bir dayatmadır

  Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
  18.07.2007 - 00:30 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ’Tek başına biz iktidar olamazsak, ben siyasetten çekiliyorum’ sözlerini tehdit ve dayatma olarak niteledi.

  Partisinin Denizli mitinginden önce gazetecilerle sohbet eden Ağar, bir gazetecinin, Erdoğan’ın sözleriyle ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

  "Siyasette iktidar da var muhalefet de var. ’Karar milletin’ dediğiniz vakit dayatma içinde olamazsınız. Bunun ne niyette söylendiğine de bağlı. ’Ben başaramadım, ayrılıyorum’ başka bir şeydir; ’Olamazsam gidiyorum’ tehditvari konuşmak başka bir şeydir. Üsluba ve tavra bağlı. Siyasette her şey var. Millet insana yüzde 1 de verir, yüzde 51 de verir. Burada önemli olan milletin gösterdiği istikámete göre karar vermeyi bilmektir. Başbakanın işine geliyor. Medya dişine göre rakipler türetmiş. 2002’nin aynısını bugünkü gazete ve televizyon yorumcuları öyle bir düzleme sokmaya çalıştılar seçimi, ama son 15 gündür DP bunu yıktı. CHP-MHP koalisyonu tanzimine çalışan bir siyaset mühendisliği vardı. Bunun yırtıldığı görüldü."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı