Gündem Haberleri

  “Okyanus Park” mahkemelik oldu

  A.A.
  05.01.2006 - 18:31 | Son Güncelleme:

  CHP Gaziantep İl Başkanı Nöfer Küllük, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce yapılması planlanan Okyanus Park projesinin ihalesinin iptal edilmesi için İdare Mahkemesi'ne başvurdu.

  Küllük, bir grup partiliyle Gaziantep İdare Mahkemesi'ne gelerek, Okyanus Park projesi çalışmalarının durdurulması istemiyle hazırladıkları dilekçeyi verdi.
  Gazetecilere yaptığı açıklamada, 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı'nda yapılmak istenen Okyanus Park projesine ildeki sivil toplum örgütleri ve çevre platformunun şiddetle karşı çıktığını belirten Küllük, projenin ihalesi ve bu konudaki meclis kararının iptali için mahkemeye başvurduklarını bildirdi.
  Türkiye'nin en büyük parkı olan 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı'na Gaziantep halkı olarak sahip çıktıklarını ifade eden Küllük, şunları kaydetti:
  “Okyanus Park'ın yasal olmayan durumdan çıkarılarak, kolay ulaşılabilir bir alanda gerçekleştirilmesini parti olarak özellikle istiyoruz. Seçilen yer, çevre, ulaşım ve insanların sağlık koşulları göz önüne alındığında bu yapılaşmanın uygun olmadığı kanaatine varıyoruz. Projeye ilişkin yer seçimi yanlış, bu konuda istenirse katkıda bulunabiliriz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı