Gündem Haberleri

  Okuyan: Yaşam Belgesi için tedbir alınacak

  Hürriyet Haber
  31.01.2002 - 17:43 | Son Güncelleme:

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Bağ-Kur’dan emekli maaşı alan vatandaşlardan istenen ‘Yaşam Belgesi’ni verme süresinin, 28 Şubat Perşembe günü sona ereceğini belirterek, sıkışıklığı gidermek için yeni tedbirler alınacağını bildirdi.

  Okuyan, Başbakan Bülent Ecevit ile gittiği Bulgaristan’dan dönüşünde, Esenboğa Havalimanı’nda, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazeteci, ‘‘Bağ-Kur’dan emekli maaşı alanların, nüfus müdürlüklerinden vukuatlı nüfus kaydı almak için kuyruklara girdiklerini ve dün akşam Polatlı’da bir vatandaşın, böyle bir kuyrukta hayatını kaybettiğini’’ belirterek, Okuyan’a, bu konuda başka bir uygulama yapılıp yapılmayacağını sordu. Bunun üzerine Bakan Okuyan, şunları söyledi:

  ‘‘Bununla ilgili ilan ettiğimiz tarih, 28 Şubat’tır. Bu süre içerisinde rahatlıkla, bir izdihama meydan vermeden istenilmiş olan belgeler alınıp, verilebilir. Bazı yerlerde biraz sıkışıklık olduğunu biliyorum. Bağ-Kur’daki arkadaşlarımız bu tedbirleri geliştiriyorlar.’’

  Bakan Okuyan, ne tür tedbirler alınacağının sorulması üzerine ise bütün dünyada ve AB ülkelerinde de zaman zaman aynı tarzda emekli maaşı almış durumda olan kişiler için, aynı şekilde yaşam belgelerinin istendiğini kaydetti. Okuyan, bu konuda çalışma yapıldığını söyledi.

  Bir gazetecinin, ‘‘İş Güvencesi Yasa Tasarısı, herhalde tamam...’’sözleri üzerine de Okuyan, ‘‘O da tamam’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı