GeriGündem Okuyan: Tüm bakanlar mal varlığını açıklasın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okuyan: Tüm bakanlar mal varlığını açıklasın

HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve tüm AK Partili bakanların mal varlıklarını ve bankalardaki nakit durumlarını kamuoyuna açıklamalarını isteyerek, “Bunu yapmaya cesaretiniz yoksa, susun ve muhalefet liderine çamur atmaya kalkışmayın” dedi.

Okuyan, yaptığı yazılı açıklamada, Maliye Bakanı Unakıtan'ın kendisi ve birinci dereceden yakınlarının mal varlıkları ve banka hesaplarını açıklamaktan kaçınırken, ana muhalefet partisi genel başkanının banka hesaplarındaki nakit parayla ilgili bir polemiğin başlatılmasının ibret verici olduğunu savundu. Başbakan Erdoğan, Maliye Bakanı Unakıtan başta olmak üzere bütün bakanlara, muhalefet parti genel başkanlarına ve milletvekillerine çağrıda bulunduğunu belirten Okuyan, şöyle devam etti:

“Gelin malvarlıklarınızı ve bankadaki nakit miktarlarınızı, 1. derecedeki yakınlarınızla birlikte kamuoyuna açıklayın.
Başbakan Erdoğan, Maliye Bakanı Unakıtan ve tüm AKP'li bakanlar, şeffaflık ve saydamlık için, gelin kendinize güveniyorsanız, malvarlıklarınızı ve bankalardaki nakit durumlarınızı kamuoyuna açıklayın. Bunu yapmaya cesaretiniz yoksa, susun ve muhalefet liderine çamur atmaya kalkışmayın.”

OKUYAN VE EŞİNİN MAL VARLIĞI

Okuyan, açıklamasında, kendine ve eşine ait mal varlığına ilişkin bilgi de verdi. Çankaya'da bir, Kızılay'da da iki dairesinin bulunduğunu belirten Okuyan, Yalova-Taşköprü Sanayi Sitesi'nde 2 dükkan, tasfiye halindeki bir anonim şirkette de çoğunluk hissesine sahip olduğunu bildirdi. Okuyan, eşinin mal varlığında ise Nevşehir-Avanos'ta yarım hisseli natamam bir ev, Ankara Çankaya'da bir dükkan, bir adet otomobil ile Çorum-Osmancık'ta bahçeli tek katlı bir evin yer aldığını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle