GeriGündem Okullara 60 bin temizlik görevlisi alınacak! Temizlik işçisi alımı ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullara 60 bin temizlik görevlisi alınacak! Temizlik işçisi alımı ne zaman?

Okullara 60 bin temizlik görevlisi alınacak! Temizlik işçisi alımı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak ortak çalışmayla, okulların ihtiyaçları doğrultusunda 60 bin temizlik görevlisi istihdam edilecek. İbrahim Kalın'ın açıklamalarının ardından gündeme gelen konu, iş arayan kişiler arasında heyecan yarattı. Peki, 60 bin temizlik görevlisi alımı ne zaman?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada, MEB'e bağlı okullarda görevlendirmek üzere 60 bin temizlik görevlisi alınacağını söyledi. Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrasında konuşan Kalın,  60 bin temizlik görevlisi alımı ile ilgili bir çalışma başlatıldığı bilgisini verdi. İşte, 60 bin temizlik görevlisi alımı hakkında detaylar...

Okullara alınacak 60 bin temizlik görevlisi konusunda İbrahim Kalın şunları söyledi:  "Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız arasında 60 bin temizlik, 20 bin de sivil güvenlik görevlisinin görevlendirilmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldı. Bunlar özellikle, okullarımızın temizliği konusunda önemli bir ihtiyaçtı aslında. Bu da tamamlanma aşamasına girmiş durumda."

60 bin temizlik görevlisi alımı hakkında diğer detaylar henüz belli değil. Konu hakkında ilgili bakanlıklar ya da diğer kamu kurumlarından açıklama geldiği takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle