Gündem Haberleri

  Okullar yarın da tatil

  Hürriyet Haber
  08.02.2005 - 01:27 | Son Güncelleme:

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul'da ilköğretim okulları ve liselerin kötü hava koşulları nedeniyle yarın da tatil edildiğini açıkladı.
    Korkulan olmadı

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, kentteki ilköğretim okulları ve liselerin yarın da tatil edildiğini bildirdi.

  Balıbey, İstanbul'daki olumsuz hava koşullarının sürmesinden dolayı ilköğretim okulları ve liselerin yarın da tatil edilmesine karar verildiğini söyledi.

  İstanbul'da aynı nedenle okullar dün ve bugün de tatil edilmişti.

  Kar yağışı nedeniyle İTÜ, Marmara, Mimar Sinan, Yeditepe, Fatih, Sabancı, Koç, Kadir Has, İstanbul Ticaret, Yıldız Teknik, Işık, Okan, Bahçeşehir ve Beykent Üniversiteleri bugün eğitime ara verecek.

  YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ DE YARIN TATİL EDİLDİ

  Yeditepe Üniversitesi'nin de yarın tatil edildiği bildirildi.

  Yeditepe Üniversitesi'nden verilen bilgiye göre, üniversite, İstanbul'da süren olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildi.

  GÜLER: ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

  İstanbul Valisi Muammer Güler, kötü hava koşulları nedeniyle ildeki ilk ve ortaöğretimdeki okulların tatil edildiğini belirterek, “Amacımız eğitimin kesintisiz sürmesidir, ancak çocuklarımızın can ve mal emniyetlerini tehlikeye atmadan devam etmesi daha çok önemli” dedi.

  İstanbul Valiliği'nde basın toplantısı düzenleyen Güler, kar yağışının bugün olduğu gibi yarın da aralıklarla devam edeceğini anlatarak, şehir içindeki cadde ve sokakların ulaşımda yarattığı güçlükler, don ve buzlanmanın neden olacağı tehlikeler nedeniyle İstanbul'da tüm ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edilmesinin uygun görüldüğünü bildirdi.

  İSTANBUL'DA KARLA MÜCEDELE

   

  İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi, kentte aralıklı olarak süren kar yağışı nedeniyle ana arterler ve köy yollarında herhangi bir sorun yaşanmadığını, ara sokakların kar ve buzdan temizlenmesi için de çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

    

  Toplam 1620 personelin katıldığı çalışmalarda ana arterleri açık tutmak için şu ana kadar 17 bin 378 ton tuz, 39 bin 760 ton üre, 20 ton eriyik ve 16 ton kimyasal madde kullanıldı.

    

  Yetkililer, yapılan çalışmalar sonucu trafiğe kapalı ana arter ve köy yolu bulunmadığını belirterek, ara sokaklardaki buz ile karın kaldırılması için de çalışmaların sürdüğünü söylediler.

    

  İSTANBUL'DA 3 GÜNDE 980 KAZA

   

  İstanbul'da sokaklarda kalan 251 kişi, Alibeyköy'deki Tevfik Fikret Aydeniz Spor Salonu ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na ait değişik yurtlarda koruma altına alındı.

    

  Kentte çok sayıda özel aracın trafiğe çıkmaması ve okulların da tatil olması nedeniyle ulaşımda önemli bir sorun yaşanmıyor.

    

  İstanbul genelinde kar yağışının başladığı ilk günden itibaren 22'si yaralamalı toplam 980 trafik kazası meydana gelirken, kurallara uymayan 3 bin 893 sürücüye 175 bin 480 YTL tutarında ceza kesildi.

    

  İDO SEFERLERİ İPTAL

   

  Bu arada İDO, bugün saat 12.30'da yapılması gereken Bostancı-Yenikapı-Bandırma (deniz otobüsü), saat 15.30'daki Bandırma-Yenikapı (hızlı feribot) ve saat 17.45'teki Bostancı-Yenikapı-Armutlu-Mudanya (deniz otobüsü) seferlerinin, olumsuz hava koşullarından dolayı iptal edildiğini açıkladı.

    

  Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne (TDİ) bağlı Şehir Hatları İşletmesi vapurlarının seferlerinde bir aksama olmazken, İstanbul Boğazı'nda da transit gemi geçişlerinde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

        

  METEOROLOJİ'DEN “DON VE BUZLANMA” UYARISI

    

  Öte yandan Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım,  kentteki kar yüksekliklerinin, Sarıyer ve Florya'da 20, Atatürk Havalimanı çevresinde 13, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı çevresinde 15, Göztepe'de 23 ve Bahçeköy'de 32 santimetre olarak ölçüldüğünü söyledi.

    

  Yıldırım, kar yağışının geçtiğimiz pazar ve pazartesi gününe göre etkisini azaltarak önümüzdeki perşembe gününe kadar devam edeceğini, cuma gününden itibaren de İstanbul'da hava sıcaklıklarının artmaya başlayacağını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı