GeriGündem Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı tatile yeni yeni çıkmaya başlayan öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Yeni eğitim yılı öncesinde tatil planlarını ona göre düzenlemek isteyen öğrenciler MEB tarafından belirlenen tarihi merak ediyorlar. İşte, okulların açılacağı tarih.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte yeni eğitim yılının başlayacağı tarih açıklandı. Tatilde olan öğrenciler daha şimdiden okulların ne zaman açılacağını öğrenmeye çalışıyorlar ve tatil planlarını ona göre yapıyorlar. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bilgilere göre; 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin uyum eğitimi 10-14 Eylül 2018'de yapılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle