Gündem Haberleri

  Okulda uzmanlar rehabilitasyon çalışması başlatıyor

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 16:17 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü ile Bursa polisinin ortaklaşa yürüttükleri ‘Çocuk Pornosu’ operasyonu kapsamında yakalanan rehber öğretmen Özgen İmamoğlu ve görev yaptığı okul hakkında, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı.

  İnternet mesajları takip edilerek yakalanan rehber öğretmen Özgen İmamoğlu’nun görev yaptığı Bursa’nın İhsaniye Mahallesi’nde bulunan Özel İlkgüneş Lisesi ve İlköğretim Okulu’nda bu sabah hareketli saatler yaşandı.

  Özel öğretim kurumlarından sorumlu Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Duman ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Dündar Sezgin, okul binasına geldi. Duman ve Sezgin, burada Okul Müdürü Nevin Ayyıldız ile görüştü.

  Sivil ve resmi kıyafetli polislerin geniş güvenlik önlemleri aldığı okul binasına, ifadelerin alınmasında kullanılmak üzere dışarıdan daktilo getirildiği görüldü.

  Duman ve Sezgin’in görüşmesi devam ederken Bursa Milli Eğitim Müdürü Engin Özbek de okul binasına geldi.

  Okul girişinde konuyla ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özbek, olayla ilgili bu sabah Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştüğünü ve idari soruşturmanın başlatıldığını belirtti. Soruşturma ile ilgili Teftiş Kurulu Başkanı ve özel öğretimden sorumlu müdür yardımcısının görevlendirildiğini söyledi.

  Böyle bir olayın meydana gelmesinin üzücü olduğunu bildiren Özbek,şunları söyledi:  

  ‘‘Benim de iki kızım var. Üzülmemek elde değil. Okulda çocukları bulunan veliler de sakin olsunlar. Paniğe kapılmayıp bizden haber beklesinler. Biz gerekenleri yapıp onlara bilgi vereceğiz.
  Öğrenci ve öğretmenlerin bu olayın psikolojik travmasından etkilenmemeleri için okula uzmanlar gönderip rehabilitasyon çalışması yapılacaktır.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı