Gündem Haberleri

  Okulda rehine dehşeti sona erdi

  İstanbul
  29.03.2005 - 10:21 | Son Güncelleme:

  İstanbul Levent'te polisin kovaladığı saldırgan, girdiği Şişli Terakki Lisesi'nde rehin aldığı iki kişiyi salıverdi. Saldırgan yaralı olarak yakalandı.

  Polisin kimlik sorması üzerine kaçan silahlı bir kişi, Ebulula Mardin Caddesi üzerinde bulunan Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Okulları Yerleşkesi'ne girdi.

  Polis, okul çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. 

  Saldırgan, Nurettin Yaman adlı öğretmen ile laborant Ali Kurt'u rehin aldı. Ancak saldırgan, bir süre sonra laborantı, ardından da öğretmeni salıverdi.

  İNTİHAR GİRİŞİMİ

  Teslim olmaya davet edilen saldırgan kendi silahı ile intihar girişiminde bulundu. Saldırgan, yaklaşık 3 saat sonra binadan çıkarılarak konulduğu ambulansla Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı.

  BAŞKA HASTANEYE NAKLEDİLDİ

  Beşiktaş'ta polisten kaçarken girdiği okulda 1'i öğretmen 2 kişiyi yaklaşık 3 saat rehin tuttuktan sonra kendisini silahla ağır şekilde yaralayan İran uyruklu Muhammet Ali Rızai, (31) yoğun bakım ünitesi uygun olan başka bir hastaneye nakledildi.

  Kalbinin üzerinden kendisini silahla yaraladıktan sonra ambulansla Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi'ne ulaştırılan Rızai, ilk müdahalelerin ardından yoğun bakım ünitesinde boş yatak olmaması nedeniyle Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi.   

  CERRAH: ŞAHIS, ÖNCE KAFASINA ATEŞ ETMEK İSTEDİ

   

  İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, bir okulda öğretmen rehin alan saldırganın, önce kafasına ateş etmek istediğini, ancak kendini kalbinin üzerinden yaraladığını bildirdi.

    

  Olayın gerçekleştiği Beşiktaş'taki Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Okulları Yerleşkesi'nde incelemelerde bulunan Cerrah, okul çıkışında yaptığı açıklamada, olayda bir öğretmen ve bir laborantın rehin alındığını belirtti.

    

  Silahlı şahsın, ilk önce laborantı, daha sonra da öğretmeni serbest bıraktığını söyleyen Cerrah, “Arkadaşlarımız, kendisini vurmaması için ikna etmeye çalıştı. Şahıs, önce kafasına ateş etmek istedi, ancak kalbinin üzerine ateş ederek kendisini yaraladı. Hayati tehlikesi var” dedi.

    

  SALDIRGAN ORGANLARINI FAKİRLERE BAĞIŞLADI

   

  Bu arada saldırganın, kendisini ağır şekilde yaralamadan önce polisten kağıt alarak, organlarını fakirlere bağışladığına dair not yazdığı belirtildi.

    

  Alınan bilgiye göre, okuldaki rehin alma olayı sırasında polislerce ikna edilmeye çalışılan İran uyruklu Muhammet Ali Rızai, bir ara polislerden önce çay, sonra da kağıt istedi.

    

  Polisin kendisine ulaştırdığı kağıda önce adını, anne ve baba adını yazan Rızai, sonra da “Organlarımı fakirlere bağışlamak istiyorum” notunu düştü.

    

  Rehineleri bıraktıktan sonra kendisini yaraladığı için hastaneye kaldırılan Rızai'nin üzerinden, bir kadın çorabı çıktığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı