Gündem Haberleri

  Okulda parmak kaldırma devri bitiyor

  DHA
  27.01.2011 - 16:55 | Son Güncelleme:

  Ölçme ve Değerlendirme Sistemi" ile öğrencilerin artık okulda parmak kaldırma devri sona erdi. Öğrenciler kendilerine verilen kablosuz butonlarla tahtaya yansıyan sorunun cevabını tuşlayıp sorulara yanıt verebiliyor.

  Tuzla Belediyesi tarafından ilçedeki tüm ilköğretim okullarına sağladığı Elektronik ölçme ve değerlendirme sistemi sayesinde öğrenciler, kağıt üzerinde soru cevaplamaktan kurtulurken, öğretmenler de uzun zaman alan sınav sonuçlarını değerlendirme işlemini hiç zaman kaybetmeden ve çok detaylı bir şekilde elde ediyorlar.

  PARMAK KALDIRMA DEVRİ SONA ERDİ

  Ölçme ve Değerlendirme sisteminde sınıftaki her öğrenciye kablosuz bir elektronik buton verilirken sorularda duvara barkovizyon gösterimi şeklinde yansıtılıyor. Öğretmen önündeki bilgisayardan her öğrencinin adının yazılı olduğu butonların numarasına bakarak kimin doğru kimin yanlış cevap verdiğini kolayca görebiliyor.

  Ayrıca sistem sayesinde öğrenciler sorulara parmak kaldırmadan cevap veriyor. Yerinde oturarak duvara yansıyan soruyu okuyan öğrenci defter kalem kullanmadan çok kısa bir sürede soruya cevap verebiliyor. Öğrencilerin başarı ve motivasyonunu artırması beklenen bu sistem sayesinde dersler daha neşeli geçiyor. Konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Ölçme ve Değerlendirme Sistemini ilçemizdeki bütün ilköğretim okullarına hediye ettik. Bu sistem sayesinde okullarda öğrencilerin başarı ve motivasyonlarının artmasını bekliyoruz. Artık okulda parmak kaldırma devri de sona ermiş oldu diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı