GeriGündem Okulda ortalığı karıştıran şaka! 25 öğrenci hastanelik oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okulda ortalığı karıştıran şaka! 25 öğrenci hastanelik oldu

Bursa'da bir ilköğretim okulunda içtikleri sudan zehirlendikleri iddia edilen 25 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin su mataralarına şaka yapmak isteyen bir başka öğrencinin uhu karıştırdığı iddiası şoke etti.

Merkez Yıldırım ilçesindeki Akçağlayan İhsan Dikmen İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Z.A. (9), bahçede beden eğitimi dersi yapılırken sınıfa girdi.
Arkadaşlarının kendisine kötü davrandığını düşünen Z.A, çantasında bulunan sıvı yapıştırıcıdan arkadaşlarının suluklarına damlattı.

Dersi biten ve sınıfa girerek suluklarından su içen öğrenciler karınlarının ağrıdığını söyleyince okul idaresi tarafından durum 112 ekiplerine bildirildi. Okula sevk edilen ambulanslara bindirilen 25 öğrenci tedbir amaçlı hastanelere götürüldü.

Çocukların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.  Öte yandan, söz konusu öğrencilerin velileri durumu öğrenmelerinin ardından hastaneye gitti.

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Efrail Atıcı, sağlık ekiplerinin olaya hemen müdahale ettiğini söyledi.  Atıcı, "Ciddi bir durum söz konusu değil, sadece etkilenme var. Etkilenen çocuklarla arkadaşlar ilgilendiler. Şu anda orta düzeyde bile kötü olacak bir durum yok. Tedbir amaçlı arkadaşlar, çocukları hastanelere iletmişler." dedi.

Gıda zehirlenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Atıcı, ilk tespitlere göre herhangi bir sorunun görünmediğini, öğrencilerin muhtemelen birkaç saat gözlemlendikten sonra taburcu edileceğini ifade etti.

 

Okulda ortalığı karıştıran şaka 25 öğrenci hastanelik oldu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle