Gündem Haberleri

  Okulda mescit iddiası

  Evren KASIRGA/ MANİSA, (DHA)
  20.10.2008 - 18:08 | Son Güncelleme:

  MANİSA Lisesi'nin pansiyon bölümünün yer aldığı B Blok girişinde bulunan zemini halı kaplı, ziyaretçi odasının mescit olarak kullanıldığı öne sürüldü.

  Öğrenciler, bazı arkadaşlarının geçen yıldan bu yana ziyaretçi odası olarak bilinen yerde namaz kıldıklarını iddia ederken, okulun müdürü Kazım Germiyan okulda mescit bulunmadığını söyledi.

  TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, eski maliye bakanlarından Ekrem Pakdemirli, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar'ın da mezun olduğu 1300 öğrencinin eğitim gördüğü Manisa Lisesi'ne bir haber için giden gazetecilere bazı öğrenciler ziyaretçi odasının 2 yıldır mescit olarak kullanıldığı söyledi.

  Öğrenciler, zemini geçen yıl halılarla kaplanan ziyaretçi odasında bazı arkadaşlarının gün içinde namaz kıldığını öne sürdü. Ziyaretçi odasına giden gazeteciler odaya yeşil halılar serildiğini, bir öğrencinin de namaz kıldığını gördü.

  Manisa Lisesi Müdürü Kazım Germiyan iddialarla ilgili “Okulumuz laik bir kurumdur. Okulumuzda mescit olması gibi bir durum söz konusu değil. Öğrenciler okulda ev ortamı istedikleri için böyle bir oda hazırladık. Öğrencilerimiz ders aralarında bu odaya girerek hem oturuyor hem de kitap okuyor. Yani okul içinde namaz kılınmıyor. Çünkü burası bir eğitim kurumudur” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı