Gündem Haberleri

  Okulda kafayı mı bulacaklar

  Hürriyet Haber
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, One Love Müzik Festivali’nde getirilen alkol yasağından önce İstanbul Bilgi Üniversitesi yöneticilerini bizzat arayıp uyardığını açıklayarak, “Üniversitenin içinde böyle bir şey nasıl olur? Öğrenci oraya gelip de alkolü alıp kafayı mı bulacak yoksa ilmi alıp kendini mi bulacak?” dedi.

  Erdoğan dün katıldığı televizyon programında şunları söyledi:   

  “Bu olay, bu üniversitede yapılacak olan bir toplantıyla ilgili bir çalışma. Fakat ilginç olan şey şu; ben o zamana kadar bilmiyordum, buradaki restoranlar tütün alkol kurulundan alkollü içki satışına yönelik izin almışlar. Yav Allah aşkına bir üniversitenin içinde restoranlarında alkollü içki satılmasına müsaade edilebilir mi, böyle bir şey olabilir mi? Üniversitenin içinde böyle bir şey nasıl olur? Öğrenci oraya gelip de alkolü alıp kafayı mı bulacak yoksa ilmi alıp kendini mi bulacak? Üniversitenin dışında malum yerlerde gider alkolünü alır, bizim meyhane filan kapattığımız yok, hepsi ortada. Ben de üniversite yönetimini aradım, ‘Yahu nedir bu hal’ dedim, ‘Biz buna üzülüyoruz’ dedim. Bu Anayasa ortada dururken ben anlamıyorum kalkıyor bu köşe yazarları nasıl oluyor da bu işi savunuyor. Yani bizim gençliğimizin bunlar tamamen alkolik olmasını istiyor.”       

  Fakir Tayyip Erdoğan’ız

  Erdoğan, Çamlıca’ya cami tartışmasıyla ilgili “Sultan Tayyip Erdoğan” yakıştırmalarına karşı “Elhamdülillah bizim öyle bir derdimiz falan yok. Biz fakir Tayyip Erdoğan’ız. Diyorlar ki ‘orada meskun mahal yok’... Orada meskun mahal de var. Bizim kadim medeniyetimizde camiler çekim noktalarıdır, bunlarla beraber şehirler oluşmuştur” dedi.


  ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı