Gündem Haberleri

  Okulda dinleme skandalını inceleme çözecek

  Saffet YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)
  04.08.2009 - 18:02 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde Merkez İlköğretim Okulu'nda bir veli tarafından kaydedildiği iddia edilen, öğretmenlerin okul müdür vekili hakkındaki olumsuz konuşmalarının yer aldığı ses kaydının, kim ya da kimler tarafından nasıl bir yöntemle yapıldığı araştırılıyor.

  Savcılık, CD'ye kaydedilmiş kaydı inceleme yapılması için kriminal polis laboratuvarına gönderdi.

  Kemer'de Merkez İlköğretim Okulu'nda görevli öğretmenlerin okul müdürü hakkındaki olumsuz konuşmalarının ses kayıt dökümlerinin yerel bir gazetede yayımlanmasının ardından öğretmenler, konuşmaları yayımlayan ‘Gazete Kemer’ adlı gazete ile kaydı yapan ya da yaptıranlar hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun üzerine savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ses kaydının kim ya da kimler tarafından nasıl bir yöntemle yapıldığını anlayabilmek için, CD'ye kaydedilmiş kayıt, inceleme yapılması için kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

  Savcılık ayrıca soruşturma kapsamında okul müdür vekili, okulda görevli öğretmenler, okul görevlileri, okul aile birliği üyeleri ve konuşmaları yayımlayan gazete yetkilisinin ifadelerine de başvurdu. Bu arada savcılığın konuşmalarda geçen iddiaları da suç duyurusu kapsamına aldığı ve soruşturmanın bu yönüyle de sürdüğü kaydedildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı