Gündem Haberleri

  Okulda dehşet saçan çılgın aşık, tutuklandı

  Gökhan YALKALK/TORBALI (İzmir), (DHA)
  20.10.2011 - 11:49 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde, daha önce kaçıp birlikte olduğu ilköğretim öğrencisi kız arkadaşı 13 yaşındaki K.B.’nin ailesinin, evlenmelerine izin vermemesi üzerine okulunu basıp rehin alan 22 yaşındaki L.A., jandarma tarafından etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan çılgın aşık, tutuklandı.

  Subaşı Mahallesi’nde yaşayan L.A., gönlünü bir yıl önce Subaşı İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencisi K.B.’ye kaptırdı. İkili arasındaki arkadaşlık zamanla ilerledi. L.A., iddiaya göre, ikna ettiği K.B. ile bir ay önce Kiraz’daki bir yakınının evine kaçtı. Fakat, L.A., birkaç gün sonra ailesinin yanına döndü. Birbirlerini sevdiklerini söyleyen K.B.’nin Kiraz Devlet Hastanesi’ndeki doktor kontrolünde bakire olmadığı belirlendi. Küçük kızın ailesi, evlenmelerine izin vermeyip L.A., hakkında jandarmaya şikayetçi oldu. L.A., birkaç kez evlenmeleri için küçük kızın ailesine aracılarla haber yollayıp, istetti. Ancak, her defasında olumsuz yanıt aldı.

  Jandarma tarafından aranan L.A., dün saat 11.30 sıralarında, K.B.’nin okuluna geldi. Teneffüs zili çaldığında elinde bıçakla okula giren L.A., öğrenci arkadaşlarının gözü önünde K.B.’yi rehin aldı. Çılgın aşık, elindeki bıçağı K.B.’nin boynuna dayayıp, "İkimizi de öldüreceğim" diyerek tehditler savurdu, yanlarına kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Okul yönetimi, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, bir saat süreyle L.A.’yı ikna etmeye çalıştı. Direnen L.A., elindeki bıçağı bırakmadı. İkna çabaları devam ederken, arkadan yaklaşan Şubası Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Aydın Yağlı, boş bir anından faydalandığı L.A.’yı etkisiz hale getirip, elindeki bıçağı aldı.

  Gözaltına alınan çılgın genç L.A.’nın jandarmadaki ifadesinde, "K.B., namusum olacak. Onunla kendi rızasıyla birlikte olduk. Onu çok seviyorum ve evlenmek istiyorum" dediği öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen L.A., "Küçük yaşta kızı istismardan" tutuklandı.

  Ailesine teslim edilen K.B.’nin, ise yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğu, bu nedenle İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmeye başladığı öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı