Gündem Haberleri

  Okula boya parası vermedim diye kızımı kovdular

  Cem KERPİÇÇİLER / İSTANBUL
  18.10.2003 - 01:55 | Son Güncelleme:

  Kartal'da, Selma Akay İlköğretim Okulu öğrencisi, 9 yaşındaki T.S'nin, okulu boyatmak için istenen 15 milyon lirayı getirmediği için öğretmeni tarafından sınıftan kovulduğu iddia edildi.

  4 çocuğunun da aynı okulda okuduğunu söyleyen Hüseyin S.(41), ‘‘15 milyon lirayı gönderemeyince öğretmen kızımı tehdit etmiş, okuldan atacağını söylemiş. Kızım ağlayarak eve geldi. Okula gittim. Müdür ve öğretmeni ile konuştum. Bana, ‘Biz bu parayı almak zorundayız. Vermezseniz çocuğu okula alamayız' dediler. Öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Kartal Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de şikayet ettim’’ dedi.

  Öğretmen: Tehdit etmedim

  Öğretmeni Sevtap Alpay Erdal iddiaları şöyle yanıtladı: ‘‘T.S benim çok sevdiğim öğrencimdir. Onu kovmadım ve tehdit etmedim. Babası okula gelip beni tüm öğrencilerimin yanında ‘Ben subayım' diyerek tehdit etti. Bana açılan dava bittiğinde ben tazminat davası açacağım.’’ Okul Müdürü Kenan Tortullu da ‘‘Herkesin bu parayı ödemesi gerekiyor. Öğretmen ‘eğitime katkı' istemiş. Para gelmeyince öğrenciyi eve göndererek veliyi çağırtıp sormak istemiş’’ diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı