Gündem Haberleri

  Okul servislerine kameralı takip sistemi

  Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)
  06.09.2014 - 09:52 | Son Güncelleme:

  SERİK’te okul servislerine şoförler ve rehberlerin öğrencilere davranış biçimlerini kontrol etmek amacıyla kamera sistemi kuruldu.

  252 No’lu Öğrenci Servisçiler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ramazan Özcan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 80 okul servis aracına kamera sistemi taktırdıklarını, kameralar sayesinde öğrencileri, servis şoförlerini ve rehberleri kontrol edebileceklerini söyledi. Serik’te bir ilke imza attıklarını kaydeden Başkan Özcan, servis hizmetinde kalite ve can güvenliğini ön planda tuttuklarını belirtti.

  ’ÖĞRENCİLER GÜVENLİ HİZMET ALACAK’

  Kameralar sayesinde çocukların emniyet kemeri takıp takmadığı, görevlilerin davranış şekillerini takip edeceklerini vurgulayan Başkan Özcan şöyle dedi:

  "Okul servis araçları hizmet yönetmeliği, trafik kuralları, servis araçlarında rehber personel ve şoförlerin okul servis aracında öğrencilere davranış biçimleri, indirme, bindirme konularında neler yaptıklarını takip ediyoruz. Okul yönetimi ve velilerimizden çok olumlu tepkiler aldık. Öğrencilerimiz artık daha güvende ve daha kaliteli hizmet alacak. Bu sistemin Antalya bölgesinde ilk olarak başlatmamızın ayrıca gurur ve sevincini yaşıyoruz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı