Gündem Haberleri

  Okul müdürünün dayağı TBMM'de

  Hürriyet Haber
  08.11.2001 - 12:05 | Son Güncelleme:

  SP Rize Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Kars'ın Sarıkamış ilçesi Eşme köyünde bir öğrencinin okul müdürü tarafından dövülmesi olayını TBMM'ye taşıdı. Bekaroğlu, Milli Eğitim bakanı'na yardım paralarının dağıtımıyla ilgili iddiaları sordu.

  Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu`nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Bekaroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu ile Dünya Bankası`nın işbirliğiyle başlatılan ``Sosyal Riski Azaltma Projesi``nin hayata geçirilmesinde birtakım aksaklıklar yaşandığını bildirdi. Veli ve öğrencilerin başvuru için saatlerce beklediği, ihtiyaç sahiplerinin tespitinin sağlıklı yapılmadığına ilişkin şikayetler geldiğini belirten Bekaroğlu, Kars`taki dayak olayına da dikkati çekti.

  Bekaroğlu, Kars`ın Sarıkamış ilçesi Eşme köyü ilköğretim öğrencisi 12 yaşındaki Nilüfer Polat`ın, ``yardım parasının zenginlere verildiği, adaletli dağıtılmadığı``nı  söylediği için okul müdürü Münir Keskin tarafından veli ve öğrencilerin gözü önünde sopayla dövüldüğüne ilişkin iddiaların basına yansıdığını hatırlattı. Bu konuda görgü tanıklarının ifadeleri ve Sarıkamış Devlet Hastanesinden alınmış doktor raporu bulunduğunu belirten Bekaroğlu, olayla ilgili soruşturma açılıp açılmadığını sordu.

  ``Sosyal Riski Azaltma Projesi`` kapsamında verilen 50 milyon liralık yardımdan faydalanacakların hangi kıstaslara göre belirlendiğini ve keyfilikleri önlemek için ne gibi tedbirler alındığısorusunu da yönelten Bekaroğlu, ``Hükümetiniz, işkence ve kötü muameleleri önlemek için ne gibi çalışmalar yapmaktadır?`` diye sordu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı