GeriGündem Okul kıyafeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okul kıyafeti

Modacılar klasik okul kıyafetlerini yeniden keşfediyorlar. Yakın zamanda Amerikan Vogue dergisinde yayınlanan Kate Moss'un tanıttığı kıyafetlerde sadelik ve liseli kız havası hakimdi. Bu modacıların başını da Marc Jacobs çekiyor. İpek ve kaşmiri birarada kullanıyor. Yumuşacık kaşmirleri, hırka ve içine kolsuz kazaklarda yaz için ise atletlerde kullanmış. Bazı eteklerinde de yine ipek kaşmir karışımına rastlıyoruz. Örneğin kaşmir dokudaki eteğin üzerine tül yerleştirmiş.

Renkler de liseli kız görünümüne uygun. Mavi, beyaz, gri, bir miktar da pastel toprak tonları kullanılıyor. Süveterler sıkça yer alıyor. Etekler diz boyu. Giysiler gerekiyorsa, sade pardesü ve montlarla birleştiriliyor. Beyaz çorap ve loafer ayakkabı giyiliyor. Amerikalılar'ın pek beğendiği bu kreasyonlar özellikle gençler tarafından sevildi.

İpek ve satenin büyüsü

Sol taraftaki kıyafet, son yılların popüler tasırmcılarından Marc Jacobs'a ait. İpek bir elbise ve içinde gri saten kombinezonu var. Muhteşem. Sağdaki liseli kıyafetinde etek yine Jacobs'dan. Pardesü ise Allegri imzalı. Son derece sade bir giysi ve loafer ayakkabılarla tamamlanıyor.

Etekler pileli

Yıllardır pek hatırlanmayan pileler yine gardıroplara girmeye başladı. Özellikle bu yıl diz boyu etekler gözde olduğu için pilelilerin yıldızı parladı denebilir. Bluz ve etek, TSE markalı. Ceket ise Burberrys'den.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle