Gündem Haberleri

  Okul çıkışında veli dayağı!

  Tuğçe YILDIZ/HÜRRİYET
  21.02.2015 - 10:26 | Son Güncelleme:

  Antalya’da ortaokul öğrencisi 14 yaşındaki Batuhan Sayın arkadaşlarının kavgasını ayırırken bir öğrenci annesinin şiddetine maruz kaldı. Dayak yiyen talihsiz çocukta aldığı tokat darbeleriyle ileri derecede işitme kaybı oluştu.

  Konyaaltı İlçesi’nde bulanan Bedriye Bileydi Ortaokulu’nda 6’ncı sınıf öğrencisi olan 14 yaşındaki Batuhan Sayın ders bitiminde 2 arkadaşıyla birlikte eve giderken arkalarında yürüyen okul arkadaşlarının kendilerine küfür ettiğini ve sonrasında kavga çıktığını öne sürdü. Arkadaşlarını ayırmak için araya giren Batuhan, bir kadın tarafından boğazının sıkılmasıyla neye uğradığını şaşırdı. Dönmesiyle birlikte 2 de tokat yediğini iddia eden talihsiz çocuğun kulağında aldığı darbeler sonucunda kısa süreliğine ileri derecede işitme kaybı oluştu.

  "BİR DAHA YAKLAŞIRSAN…"

  Gördüğü şiddet sonrası 2 gün boyunca kulağının ağrıdığını belirten Batuhan, olayı şöyle anlattı: “Tanımadığım bir kadın birden boğazıma yapıştı ve uzun bir süre bırakmadı. Bıraktığı gibi de tokatlar atmaya başladı. Bu esnada ‘bırak konuyu anlatayım’ dedim ama duymadı hatta ‘bir daha oğluma yaklaşırsan görüşürüz’ diye beni tehdit etti. Boynumdaki tırnak izleri hala geçmedi. Bir daha hiçbir kavgayı ayırmayacağım. Yaşadıklarımdan sonra okula gitmekten korkuyorum.”

  "AYIRMASI GEREKİRKEN DÖVDÜ"

  Çocuğunun boynundaki morluk ve kızarıkları gördükten sonra darp raporu alarak oğlunu dövdüğünü iddia ettiği öğrenci velisi 40 yaşındaki N.A. hakkında dava açtığını belirten anne 44 yaşındaki Filiz Sayın da, “Bunlar çocuktur. Kendisi de anne olan bu kadın çocukları ayırması gerekirken olayla ilgisi olmayan çocuğumu dövmüş. Biz çocuğumuza arkadaşlarını yarı yolda bırakmaması gerektiğini öğrettik ama bugünkü haline baktığımda yanlış mı öğrettik diye düşünüyorum” dedi.

  "ANNEYE YAKIŞMADI"

  Olaydan sonra N.A.’nın kendisine ulaşmadığını kaydeden anne Filiz Sayın, “O da bir anne. Telefon edip bir anlık hırsla yaptığını söyleyip özür dileseydi davayı geri çekerdim ancak duyuyorum ki hala mahallede ‘çocuğuma yaklaşanı parçalarım’ diye konuşuyormuş. Benim evladım 2 gün kulağının üzerine yatamadı. 1 haftadır korkusundan okula gidemiyor. Bir anneye yakışmayan bu davranış cezalandırılmalı” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı