Gündem Haberleri

  Okul bitmeden evlenmem dediği için öldürüldü

  Sibel ARNA
  09.10.2003 - 02:06 | Son Güncelleme:

  Lise 2. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Zeynep Batur dün öğle saatlerinde 23 yaşındaki nişanlısı Hakan Olgun tarafından ‘‘Okulum bitmeden evlenmem’’ dediği için Bağcılar'da bıçaklanarak öldürüldü.

  İki ay önce birlikte Kastamonu'ya kaçan Hakan ve Zeynep, bir hafta sonra İstanbul'a dönüp nişanlanmışlardı. Esenler'de önceki gün de 17 yaşındaki Cihan Pehlivan, kendisini terk eden lise öğrencisi 17 yaşındaki sevgilisi Öznur Alkan'ı öldürdükten sonra intihar etmişti.

  Bağcılar'da çok basit bir sebepten 17 yaşındaki bir genç kızın yaşamı söndü. Cinayet, dün 13.30 sıralarında Hakan Olgun'un Kazım Karabekir Mahallesi 1/6 Sokak, 3 Numara'daki evinde meydana geldi. Hakan iki yıldır birlikte olduğu Zeynep'e evlenmek için baskı yapıyordu. Zeynep'in ‘‘Okulum bitmeden evlenmem’’ demesi Hakan'ı çileden çıkardı ve nişanlısını bıçaklayarak öldürdü.

  Cinayetten yaklaşık bir saat sonra Zeynep Batur'un ailesiyle birlikte yaşadığı Barbaros Mahallesi 21. Sokak'daki evindeydik. Aile büyükleri karakola götürülmüştü. Zeynep'in kardeşleri Özlem ve Emel, evde bırakılmıştı. Her şeyden habersiz olan Özlem'e, Hakan ve Zeynep'in nasıl tanıştıklarını sorduk:

  KASTAMONU’YA KAÇIRDI

  ‘‘Bundan bir yıl önce ben ve ablam evden kaçmıştık. İstanbul'dan sıkılıp köye gitmiştik. Hakan, abimin arkadaşı. Zeynep ile Hakan bizi aramaya birlikte çıkmışlar. İşte o zaman tanıştılar. Birliktelikleri iki yıldır sürüyor. Hatta bu yaz nişanlandılar. Ama Zeynep evlenmek istemiyor, okulunu bitirmek istiyor. Galiba artık Hakan'ı sevmiyor.’’

  Hakan ve Zeynep'in nişan öyküleri de olaylı. Okullar yaz tatiline girdiğinde Hakan, Zeynep'i memleketi olan Kastamonu'ya kaçırmış. Bir hafta sonra geri dönen gençler mecburen nişanlanmış.

  Zeynep Batur, sekiz çocuklu bir ailenin kızı. Baba Mehmet Batur, Şanlıurfa'nın tanınmış halk ozanlarından. Ailesini yurtiçi ve yurtdışında verdiği konserlerle geçindiren Batur, kızlarının üzerinde baskı kuran babalara hiç benzemiyor. Özlem'e ‘‘Evden kaçtığınızda babanız size kızdı mı?’’ diye soruyoruz. ‘‘Yooo. Babam bize kızmaz. Bizi anlar’’ diye cevaplıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı