Gündem Haberleri

  Okul bahçesine 4+4+4 duvarı

  Serdar ÖZGÜR / KARAMAN, (DHA)
  17.09.2012 - 16:11 | Son Güncelleme:

  KARAMAN’da aynı bahçe içinde iki binaya sahip olan İstiklal İlköğretim Okulu, 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle ikiye ayrıldı.

  Abdurrahim Karakoç İlkokulu ve İstiklal Ortaokulu olarak ayrılan iki binanın bahçesi de duvarla ikiye ayrılınca ortaokul öğrencileri, teneffüslerde su içmek ve oyun oynamak için duvardan atlayıp ilkokulun bahçesine geçmek zorunda kaldı. Öğrencilerin duvar engelini aşmak için sarf ettikleri çaba ise objektiflere yansıdı.

  2012- 2013 eğitim- öğretim yılı için tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da ders zili bugün çaldı. Kentte 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle çoğu ilköğretim okulunda ilkokul ve orta okul olmak üzere yeni düzenleme yapıldı. Biri 2, diğeri de 3 katlı iki ayrı binadan oluşan İstiklal İlköğretim Okulu’nda da düzenlenme gerçekleşti. 2 katlı bina Abdurrahim Karakoç İlkokulu, diğeri de İstiklal Ortaokulu olarak bu yıl eğitime başladı. İki okulun aynı bahçede olması nedeniyle bahçe de duvarla bölünerek ikiye ayrıldı. Fakat ortaokul öğrencileri, teneffüslerde su içmek ve oyun oynamak için kapısı olmayan bahçe duvarından atlayıp ilkokulun bahçesine geçmek zorunda kaldı.

  ’BERLİN DUVARI GİBİ’ YORUMU

  Öğrencilerin duvar engelini aşmak için sarf ettikleri çaba ise objektiflere renkli yansıdı. adlarının açıklanmasını istemeyen bazı veliler ise, ”Berlin duvarı gibi iki okulu bölmüşler. Bu öğrenciler geçmiş yıllarda aynı kolidorlarda ve bahçede iken, bu duvar niçin yapılmış anlamış değiliz. Ayrıca Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer’in memleketinde böyle bir duvarın olmasını üzücü bir durum” değerlendirmesinde bulundu.

  Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ise, ”O okulumuza örülen duvara bir kapı yapılacak” dedi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı