Gündem Haberleri

  Okul bahçesinde define arıyorlar

  Hürriyet Haber
  17.07.2001 - 13:25 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Serik ilçesinde 3 arkadaş, dedelerinin yaklaşık 80 yıl önce altın gömdüğünü ileri sürdükleri bir okulun bahçesinde kazı çalışması başlattı. 

  Jandarma ve Kültür Müdürlüğü görevlilerinin nezaretinde gerçekleştirilen kazıda 3 arkadaş, gömülü olduğu iddia edilen 120 kilo altını bulmaya çalışıyor.

  Antalya'nın Serik ilçesinde yaşayan emekli işçi Durmuş Durak, hafriyatçılık yapan Mustafa Dursun ve çiftçi Ali Demir, dedelerinin yaklaşık 80 yıl önce, şimdiki adı Azaplar Mahallesi olan bölgeye altıngömdüğünü belirterek kazı yapabilmek için ilgili kurumlara başvurdu. 

  Antalya Valiliği, Kültür Müdürlüğü, Serik Kaymakamlığı ve Serik Belediyesi'ne yapılan başvurular sonucu kazı yapmalarına izin verilen 3 arkadaş, bu sabah Serik'in Kocayatak beldesindeki Azaplar İlköğretimOkulu bahçesinde kazı çalışmasına başladı. Defineciler 16 metrekarelik alanı kazacaklar.  

  120 KİLO ALTIN ARIYORLAR

  Definecilerden Ali Demir, kendileri gibi yakın arkadaş olan dedelerinin, yaklaşık 80 yıl önce bu bölgeden atla geçerken, aralarından birinin rahatsızlanması üzerine durduklarını, atı yürütmek ve yükünü hafifletmek için heybedeki altınları gömdüklerini öğrendiklerini belirterek "Dedelerimizin gömdüğü altınları bulmak için şimdi üzerinde okul bulunan bahçede kazı çalışması başlattık" dedi. Durmuş Durak ve Mustafa Dursun da, kazı için 1 haftalık izin aldıkları söylediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı